Стратегії соціального захисту

Забезпечення соціального захисту - це не одна, а ціла низка різних стратегій. Тобто за допомогою різноманітних методів здійснюється вплив на різні аспекти соціального захисту, а не на соціальний захист як такий [10, 78].

Стратегія - це взаємопов'язані заходи, що мають спільну мету або спільний підхід [10, 71].

Стратегії соціального захисту спрямовані на поліпшення добробуту людей. Але важливо розрізняти стратегії, спрямовані на поліпшення добробуту -вони зосереджені на результатах, та стратегії, спрямовані на вдосконаленні системи соціального захисту - вони зосереджені на методах [10, 71].

П. Спікер у книзі «Соціальна політика: теми та підходи» виділяє чотири стратегії соціального захисту, спрямовані на поліпшення добробуту: 1) зростання (прискорення економічного розвитку); 2) перерозподіл (горизонтальний і вертикальний); 3) соціальне забезпечення і солідарність (перерозподіл доходів особи між різними періодами її життя, допомога, що надається людині, яка перебуває в скрутному становищі, соціальне страхування як продукт солідарності та взаємодопомоги); 4) колективні підходи (дії, що мають на меті підтримку суспільства як колективного організму) [10,71-78].

Представлені чотири категорії можна звести до двох основних стратегій соціального захисту, спрямованих на поліпшення добробуту:

1.Зростання.Мається на увазі прискорення економічного розвитку, що є основним завданням економічної політики, але безпосередньо стосується соціального захисту, оскільки зв'язок між ними досить тісний. Вельми поширеними аргументами є такі: країни, які відзначаються найактивнішим зростанням національного продукту, витрачають найбільші кошти на соціальний захист; країни, здатні підтримувати високий рівень оподаткування, імовірніше надаватимуть ширші соціальні пільги; багаті країни значно ближче підходять до рівності, ніж бідні [1, 36; 10, 73-74].

2.Перерозподіл.Ця стратегія включає в себе всі види перерозподілу ресурсів: вертикальний (коли ресурси передаються від багатих до бідних чи навпаки); горизонтальний (від однієї групи - іншій: від сімей, які не мають дітей,- батькам, від чоловіків - жінкам, від здорових - інвалідам); перерозподіл ресурсів від однієї фази життєвого циклу індивіда до іншої. Ця стратегія передбачає як перерозподіл, що здійснюється шляхом соціаль­ного страхування, так і перерозподіл через загальну податкову систему.








Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 1612;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.