Редакційно-видавничий відділ Луцького національного технічного університету

КОНСТРУКЦІЯ, РОЗРАХУНОК І ВИРОБНИЦТВО СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ МАШИН

 

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ

для студентів спеціальності

Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва” машинобудівного факультету денної та заочної форм навчання

 

Редакційно-видавничий відділ Луцького національного технічного університету

 

Луцьк 2008

 

УДК 631.3 (075.8)

 

Конструкція, розрахунок і виробництво сільськогосподарських машин. Конспект лекцій для студентів спеціальності “Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва” (6.090200) машинобудівного факультету денної та заочної форм навчання. - Цизь І.Є. - Луцьк: ЛНТУ, 2008. – 140 с.

 

 

Конспект містить лекції за тематичними розділами „Розрахунок машин і знарядь для обробітку ґрунту”, „Розрахунок посівних і садильних машин”, „Теоретичні основи роботи машин для внесення добрив та захисту рослин”, „Основи теорії зернозбиральних машин”, „Розрахунок машин для збирання технічних та кормових культур”, „Розрахунок машин для післязбиральної обробки продукції рослинництва” із предмета “Конструкція, розрахунок і виробництво сільськогосподарських машин”.

 

 

Укладач: І.Є. Цизь, к.т.н., доцент

 

 

Рецензент: Р.В. Кірчук, к.т.н., доцент


Відповідальний за випуск: І.Є. Цизь, к.т.н., доцент

 

Затверджено науково-методичною радою ЛНТУ,

протокол №4 від 23.12.2008 р.

Затверджено до друку науково-методичною радою ННВ ІІ та ІТ ЛНТУ, протокол № 4 від 17.12.2008 р.

 

Затверджено на засіданні кафедри сільськогосподарського машинобудування, протокол № 4 від 11.12.2008 р.

 

 

Вступ

 

Виробництво сільськогосподарської продукції з належними якісними показниками було й залишається винятково важливою ланкою розвитку суспільства, оскільки харчування людини є основою її існування та й в цілому життєдіяльності. З іншої сторони лише через розробку та впровадження нових високотехнологічних засобів механізації та автоматизації можна розраховувати на належний рівень даного виробництва.

Створення високоефективних засобів механізації процесів вирощування і збирання сільськогосподарських культур неможливе без глибокого знання інженерами-механіками будови, основ розрахунку та принципів виготовлення сільськогосподарських машин.

Рівень сільськогосподарського виробництва значною мірою визначає стан національної економіки, сприяє розвитку відповідних галузей машинобудування. Раціональне й компетентне використання в сільськогосподарських підприємствах засобів механізації залежить від рівня підготовки інженерно-технічних кадрів.

Початком виникнення науки про сільськогосподарські машини, слід вважати 1752 р., коли у Європі було видано перші наукові роботи з теорії плуга. Працями, які заклали підвалини землеробної механіки, як науки, слід вважати „Теорию плуга, окучника и бороны” Зелинского (1885 р.) та працю П.П.Чебишева (1897 р.) „О наивыгоднейшем устройстве пашущих орудий”.

Вирішальний внесок у формування основ науки про сільськогосподарські машини зробив Василь Прохорович Горячкін. У 1896 р. він почав читати курс лекцій „Вчення про сільськогосподарські машини і двигуни” в Московському сільськогосподарському інституті. Наукові праці В. П. Горячкіна спрямовані на розробку широкого кола проблем сільськогосподарської техніки, про що свідчать назви його праць: „Теория плуга”, „Теория жатвенных машин”, „Теория соломорезки и силосорезки”, „Теория барабана”, „Теория вентилятора”, „Теория зерносушилок”, „Теория масс и скоростей сельськохозяйственных машин и орудий”, „Общая теория орудий”, „Теория колеса”.

Пропонований конспект лекцій передбачає дати студентам спеціальностей „Машини та обладнання сільськогосподарського виробництва” знання із теоретичних основ розрахунку параметрів сільськогосподарських машин.

 








Дата добавления: 2015-08-21; просмотров: 1337;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.