З урахуванням наведених пояснень розроблена наступна структура
класу хімічно небезпечних об'єктів:
200 Хімічно небезпечні об'єкти
201 Заводи нафтопереробні
202 Заводи нефтеоргсинтеза
203 Заводи нафтохімічні
і тд.
Пожаровзрывоопасноснымиє об'єкти з наявністю легкозаймистих рідин, горючих газів, пилів. Критеріями їх пожаровзрывоопасности є температура спалаху, самовоспламене-
ния й концентраційні межі запалення.
Класифікація багатьох пожаровзрывоопасных об'єктів визначається прийнятим на практиці категорированием приміщень.
До категорії "А" відносять приміщення, у яких перебувають горючі гази, ЛВЖ із температурою спалаху не більш 28 гр.С у такій кількості, що можуть утворювати вибухонебезпечні газо- або пароповітряні суміші, при запаленні яких розвивається розрахунковий надлишковий тиск
вибуху в приміщенні, що перевищує 5 кпа. До категорії "Б" відносять приміщення, у яких перебувають горючі
пили або волокна, ЛВЖ із температурою спалаху більш 28 ос, горючі рідини в такій кількості, що можуть утворювати вибухонебезпечні запалі- або пароповітряні суміші, при запаленні яких розвивається розрахунковий надлишковий тиск вибуху в приміщенні, що перевищує 5 кпа.
Залежно від категорій приміщень, що входять у будинки, визначаються категорії будинків. Будинок належить до категорії "А", якщо в ньому сумарна площа приміщень категорії "А" перевищує 5 % площі всіх приміщень або 200 м2
Будинок належить до категорії "Б", якщо воно не належить до категорії "А" і сумарна площа приміщень категорій "А" і "Б" перевищує 5 % сумарної площі всіх приміщень або 200 м2.
До пожаровзрывоопасным відносять промислові об'єкти, на території яких є хоча б один будинок категорії "А" або два й більш будинків категорії "Б".
Крім промислових об'єктів, що мають будинку, до пожаровзрывоопасным об'єктам слід віднести стаціонарні й рухливі цистерни й суду для перевезення ЛВЖ і зріджених ГГ, морські нафтосховища, танкери із ЛВЖ, нафтопроводи, газопроводи, морські нафтовидобувні платформи, нафтові й газові шпари, вугільні шахти й інші об'єкти.
З обліком викладеного здійснена класифікація пожарозрыво-
небезпечних і пожароопасных об'єктів:
300 Пожарозрывоопасные й пожароопасные об'єкти
301-304 Підприємства сланцевої промисловості
305 Газові й нафтові свердловини
і тд.
При розгляді промислових аварій і катастроф виділяють:
1. Хімічні аварії, обумовлені висновком з-під контролю тих або інших хімічних процесів.
2. Пожежі й вибухи, викликані внутрішніми факторами (порушення технологічних режимів виробництва, аварії в системах э лектро- і газопостачання й т.п.).
3. Руйнування будинків і споруджень через дефекти проектування або будівництва, а також внаслідок пожеж, вибухів або впливу зовнішніх факторів (землетрусу, урагани та ін.).
4. Ядерні аварії на АЕС.
При аналізі масштабів аварій і катастроф техногенного типу, їх класифікації, оцінки рівня людських втрат і матеріального збитку виникають серйозні утруднення через відсутність загальної науково обґрунтованої методики. Це обумовлене в першу чергу складністю вибору й визначення для різних надзвичайних подій на виробництві найголовніших аналізованих даних, їхньої пріоритетності, порівнянності й т.п.
Відповідно одному з варіантів подібної оцінної методики для аварій, катастроф і стихійних лих пропонується взяти за основу наступні показники:
1. Число загиблих безпосереднє при катастрофі.
2. Число загиблих у наступний період через травми й захворювань.
3. Число травмованих ( до рівня інвалідності).
4. Загальне число травмованих.
5. Характер нанесених морально-психичес
ких травм.
6. Порушення сложившегося рівня життя населення.
7. Характер збитку, нанесеного навколишньому середовищу.
8. Фінансові втрати, пов'язані із втратою майна, матеріальних цінностей і ін.
Дата добавления: 2015-04-07; просмотров: 727;