П − з центральним продуванням.
При такій схемі продування в корпусі долота передбачено центральний отвір та систему каналів, які з’єднують ніпельну порожнину з опорами шарошок, що забезпечує подачу повітря на вибій і охолодження підшипників. Для покращення подачі продувного агента на вибій в центральному отворі встановлюється сопло з приєднувальною різьбою під зворотній клапан (рис 4.54).
Клапан встановлюється в верхній частині ніпельної порожнини долота і фіксується стопорним кільцем. При проходженні повітря або іншого агента тарілка клапана відкривається, пропускаючи його в ніпельну порожнину і дальше через канали на вибій. При відключенні компресора, наприклад для нарощування, зворотній клапан закривається під дією пружини і утворена повітряна подушка запобігає попаданню шламу в опору.
► ПГ − з боковим продуванням. Бокове продування характеризується виконанням каналів, які розміщені в приливах лап. В нижній частині каналів встановлюються змінні насадки. Діаметр насадок вибирається в залежності від умов буріння та подачі компресора. В таких долотах передбачено також систему продувних каналів, які забезпечують захист опори від шламу з одночасним її охолодженням. При використанні доліт для буріння в обводнених горизонтах на виходах трьох бокових отворів встановлюються змінні зворотні клапани, які запобігають попаданню шламу в систему каналів при падінні тиску всередині порожнини долота.
Дата добавления: 2015-06-10; просмотров: 546;