Надання першої допомоги при захворюванні органів шлунково- кишкового тракту, нападі апендициту, прориві виразки шлунка.

Найчастіше трапляються такі захворювання органів шлунково-кишкового тра­кту (ШКТ):

- хронічний гастрит чи виразка шлунка, що характеризується частим ниючим болем у верхній частині живота, нудотою;

- виразка 12-палої кишки, яка супроводжується болем, що виникає натщесерце або через 1-2 год після приймання їжі;

- гострий холецистит (запалення жовчного міхура), який викликає біль у пра­вому підребер'ї, що віддає у праву лопатку. Може спостерігатися підвищення тем­ператури;

- гострий нанкреатит (запалення підшлункової залози), який викликає опері­зуючий біль у верхній половині живота, що віддає у поперек.

Усі захворювання шлунково-кишкового тракту так чи інакше супроводжують­ся болем у різних відділах живота і мають ще певні додаткові ознаки, що можуть свідчити про захворювання саме органів травлення (іл. 6.12).

Так, біль у нижній частині живота з різних боків указує на захворювання сечо­видільної системи чи гінекологічні хвороби (іл. 6.13). У цьому разі не допоможе вживання ліків, призначених для лікування хвороб кишково-шлункового тракту. Тому в усіх випадках потрібна термінова консультація лікаря, тільки він може пра­вильно встановити діагноз і призначити відповідне лікування.

Іл. 6.12. Типові больові точки живота при захворюваннях внутрішніх органів людини


 

Іл. 6.13. Біль у нижній частині живота з різних боків імовірно вказує на захворювання сечовидільної системи чи на гінекологічні хвороби

Іл. 6.14. Захворювання органів черевної порожнини часто потребують невідкладної хірургічної допомоги

 

Важливо знати, що деякі захворювання органів черевної порожнини часто по­требують невідкладної хірургічної допомоги (іл. 6.14). Вони об’єднуються в понят­тя «гострий живіт» (іл. 6.15).

Сюди входять важкі гострі захворювання органів черевної порожнини: гост­рий апендицит, перфорація (прорив) виразки шлунка і кишечника, ускладнені гост­рий холецистит і панкреатит; кишкова непрохідність; защемлення грижі та усклад­нення всіх цих захворювань — перитоніт (запалення очеревини). Не менш небезпе­чні — позаматкова вагітність і тупі травми живота з розривом печінки, селезінки, які часто ускладнюються внутрішньочеревною кровотечею.

 

Іл. 6.15. «Гострий живіт»

 

 

Початок таких захворювань гострий, раптовий, стан різко погіршується, мож­ливе затьмарення свідомості. Артеріальний тиск знижується, пульс стає частим, слабкого наповнення. Провідними ознаками вважаються: біль, нудота, блювання, болючість і напруження м’язів передньої черевної стінки при натисканні на неї (іл. 6.16).


 








Дата добавления: 2015-05-30; просмотров: 2485;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.