Іл. 6.8. Вигляд людини, головний біль якої спричинений порушенням режиму харчування

Іноді за характером головного болю можна визначити його походження. Так, пульсуючий або тиснучий головний біль, що локалізується в ділянці потилиці, і супроводжується запамороченням, шумом і тяжкістю в голові, нудотою (іноді блю­ванням), мигтінням «мушок» перед очима на фоні підвищеного артеріального тис­ку, найчастіше спостерігається при гіпертонічному кризі. У хворих з відносно ста­більним перебігом гіпертонічної хвороби головний біль частіше локалізується в потиличній, скроневій або лобно-очній ділянках, нерідко — пульсуючого характе­ру, посилюється при змінах метеорологічних чинників, психоемоційній напрузі, порушеннях встановленого режиму життя. Може виникати або, посилюватись рано-вранці, переважно в потиличній ділянці, але в певних випадках він поширюється на всю голову або локалізується лише в одній половині голови. У хворих з тривалим перебігом гіпертонічної хвороби головний біль може бути постійним, змінюючись лише за інтенсивністю протягом доби.

Головний біль при низькому артеріальному тиску виникає зазвичай уранці, виражений помірно, супроводжується відчуттями нездужання, слабкості. Нерідко такі хворі схильні до непритомності, часто скаржаться на серцебиття, підвищену стомлюваність. Чашка міцного чаю або кави тонізує організм, зменшує або припи­няє головний біль.

Головний біль у хворих на атеросклероз судин головного мозку, що часто буває у людей літнього віку, не різко виражений, супроводжується запаморочен­ням, шумом у вухах, відчуттям оглушеності. За своїм характером він тупий, поси­люється при розумовому і фізичному перевантаженні, при поворотах голови.

Головний біль є частим симптомом гострих порушень мозкового кровообігу. При недостатності кровообігу внаслідок спазму або склерозу судин він нерідко виникає на боці враження, але в цілій низці випадків може мати поширений харак­тер. Особливо гострим та інтенсивним буває біль при крововиливі в головний мо­зок або його оболонки, часто супроводжується блюванням, психомоторним збу­дженням, появою і наростанням симптомів подразнення оболонок головного мозку, а іноді судомами.

Надзвичайно вираженим, постійним і сильним буває головний біль при запа­льних процесах у головному мозку, особливо при менінгіті. Він виникає на фоні високої температури тіла і симптомів загальної інтоксикації.

Постійною, нерідко ранньою і єдиною ознакою захворювання є головний біль при пухлинах, абсцесах та інших об’ємних процесах у головному мозку. Залежно від ступеня підвищення внутрішньочерепного тиску вираженість і локалізація го­ловного болю можуть бути різними. Частіше це постійний головний біль, особливі­стю якого є постійність і значна інтенсивність, що супроводжується блюванням, яке не полегшує стан хворого. Різними за локалізацією та інтенсивністю бувають головні болі при струсі й забоях головного мозку, в основі яких лежать розлади кровообігу, що супроводжуються підвищенням внутрішньочерепного тиску.








Дата добавления: 2015-05-30; просмотров: 722;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.