Підготування поверхні та шпалер

Цей процес при наклеюванні паперових шпалер починається після опорядження стель і підготування поверхонь столярних виробів до масля­ного фарбування за останній раз з ретельним видаленням набіла, забруд­нень та зачистки верху стін від крейдяних слідів, що залишаються після побілки стель. Зачищення виконують кам'яною плиткою або скляною шкур­кою. Шорсткі поверхні ретельно загладжують. Русти між листами сухої штука­тур­ки заповнюють шпакльовкою урівень з останньою поверхнею й заклею­ють смугами паперу в 1...3 шари. Підмазку окремих місць викону­ють так, як і при малярних роботах, підмазочними складами дерев'яними або сталевими шпателями.

Після висихання паперових смуг та підмазаних місць їх зачищають і шліфують шкуркою або пемзою. Дерев'яні поверхні оббивають картоном, що попередньо змочують водою. Нерівні поверхні тиньки або бетону част­ково підмазують або шпаклюють суцільно. Після цього поверхні обклеюють газетами або іншим папером чи макулатурою. Клейстер наносять на макула­туру макловицею на столі шпалерника. Не обклеюють макулатурою стіни, облицьовані гіпсокартонними листами, залізобетонні стінові панелі, виго­тов­лені в касетних формах, а також стіни, що мають рівну й гладку поверх­ню, підготовлену в заводських умовах.

Під оклеювання синтетичними плівками поверхні готують так, як і під високоякісне фарбування: очищають, прооліфлюють та шпаклюють масля­но-­клеєвою або синтетичною шпаклівкою. Остаточне вирівнювання поверх­ні виконують шліфуванням. Потім на підготовленій поверхні відбивають лінію верхньої межі оклеювання плівкою й розмічають за допомогою виска межі першого полотнища, що буде наклеюватися від кута приміщення.

За допомогою виска вивіряється також вертикальність всіх кутів.

Шпалери перед наклеюванням відбираються за відтінками кольору, після чого в них зрізають кромки й нарізають полотнища у відповідності з висотою приміщень. Для виконання цих операцій використовуються напівавтоматичні станки, що розташовані в центральних майстернях. В них формуються комплекти шпалер на кімнату, квартиру чи секцію будин­ку, і в контейнерах ці комплекти завозяться на будівельний майданчик. Механізоване обрізання кромок виконується при використанні простих шпалер середньої щільності та тиснених. Поперечна перфорація шпалер використовується для простих шпалер з середньою щільністю. Поперечний розкрій тиснених шпалер виконується ножем на верстаті з поперечною щілиною.

Щоб під час наклеювання можна було суміщувати малюнки на полотни­щах, рекомендується по довжині їх нарізати з лишком, а під час наклеюван­ня частина полотнища відрізається на рівні плінтуса.

Для міцного приклеювання шпалер в верхній частині стіни, в кутах та по периметру віконних або дверних отворів роблять «відводку»: наносять грунтовочну суміш смугою 10...15 см з клею того ж складу, що й наносять на шпалери.

Особливу увагу слід приділяти кольоровій гамі при вибиранні шпалер для житлових приміщень. Колір шпалер має сприяти доброму настрою та відпочинку, усуненню втоми. Фізіологами встановлено, що червоний колір втомлює, зелений ­— заспокоює, жовто-гарячий та жовтий — збадьорює. Холодні кольори — голубий, світло-зелений, сірий — викликають почуття великого простору. В невеликих приміщеннях перевагу слід віддавати шпа­лерам з дрібним малюнком, що зорово збільшує приміщення, в той же час крупний малюнок сприяє його зоровому зменшенню. Прямовисно розташовані лінії, квіти або інші рисунки збільшують висоту, а горизон­тальні — знижують стелю. Також шпалери для житлових кімнат слід під­би­рати з урахуванням меблів.








Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 754;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.