Види земляних споруд
Земляні роботи — одні з найбільш трудомістких і найтяжчих процесів у промисловому та цивільному будівництві. Обсяги земляних робіт у сучасному будівництві дуже великі і мають тенденцію до зростання. Чисельність робітників на їх виконанні складає близько 10 % від загальної кількості робітників в будівництві, в тому числі на виконанні робіт вручну — 3 %.
Земляними спорудами називають виїмки та насипи, які одержують в результаті розробки та переміщення грунту. Залежно від строку користування вони поділяються на постійні та тимчасові.
До постійних земляних споруд належать споруди, призначені для експлуатації протягом тривалого часу (греблі, земляні полотна доріг, меліоративні канали, вирівняні будівельні майданчики, водоймища тощо).
До тимчасових земляних споруд належать ті, які передують наступним роботам по зведенню об'єктів; їх використовують тільки під час виконання будівельних робіт, а потім або засипають (процес називається зворотною засипкою), або вони залишаються під зведеними конструкціями (наприклад, підвальними частинами об'єктів, колекторами). Такими спорудами є котловани, траншеї, водоперехоплюючі канави, шурфи, резерви, кавальєри тощо.
Залежно від форми і розташування в просторі земляні споруди бувають:
1.) лінійні:
а) горизонтальні — траншеї, канали;
б) вертикальні — свердловини, колодязі.
2) плоскі:
а) горизонтальні — будівельні майданчики, полотно дороги;
б) вертикальні — щілина, стінка в грунті.
3) об'ємні — котловани, ями, насипи гребель тощо.
Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 1166;