Класифікація будівельних об’єктів
Будівельними об’єктами є будови і споруди , інженерні мережі, транспортні комунікації, а також будівлі і споруди, які є предметом будівництва як в процесі зведення, так і після їх завершення.
_______________________________________________________________________________
* У відповідності до Сніп I-2 під терміном будова (будівля) будемо розуміти будівельну систему, що складається з носійних та огороджувальних або суміщених (носійних і огороджувальних) конструкцій, що утворюють наземний замкнутий об’єм, призначений для проживання або перебування людей в залежності від функціонального призначення і для виконання різних виробничих процесів.
Під терміном споруда - об’ємну, площинну або лінійну наземну, надземну або підземну будівельну систему, що складається з носійних, а в окремих випадках і огороджувальних конструкцій і призначена для виконання виробничих процесів різного виду, зберігання матеріалів, виробів, обладнання для тимчасового перебування людей, їх переміщення або переміщення вантажів тощо.
Будівельні об’єкти класифікуються по таким ознакам:
функціональне призначення:
А. Будови (будівлі):
- промислові, виробничні, енергетичні, допоміжні;
- цивільні (житлові, громадські, адміністративні, учбово-виховні, лікувально-профілактичні, будови транспорту і зв’язку, глядацькі, спортивні, торгові, комунальні);
- сільськогосподарські (тваринодовчеські, птаховодчеські, складські і інші).
Б. Споруди:
- резервуарні;
- силоси і бункери;
- опори ЛЕП;
- димові труби;
- трубопровідні і інші.
Конструктивні характеристики:
підземна частина будови чи споруди:
- підвалини природні;
- підвалини штучні (ґрунти ущільнені, зцементовані, силікатизовані, палі, опускні колодязі і таке інше);
- фундаменти окремі стовбчасті, смугові, суцільні, пальові і т.д.).
Надземна частина:
- каркасна і без каркасна;
- каркас з залізобетону чи металевий, збірний чи монолітний;
- стіни монолітні, з дрібно штучного матеріалу, залізобетону тощо;
- перекриття й покриття збірні, монолітні, комбіновані, плоскі, просторові;
будівельно-технологічні ознаки:
- об’єкти однорідні і неоднорідні.
Однорідні об’єкти - це такі, що зводяться з однакових уніфікованих конструкцій з їх рівномірним розподілом.
Однорідні об’єкти можуть бути однаковими й неоднаковими.
Однакові однорідні об’єкти складаються з однакових по розмірах і обсягах типових секцій (житлові, повнозбірні, громадські, одноповерхові і багатоповерхові промислові будівлі, наприклад, легкої приладобудівної промисловості, лінійні (видовжені) споруди - дороги, трубопроводи тощо.
Неоднакові однорідні об’єкти - одноповерхові промислові будівлі середнього й важкого машинобудування, автомобільні заводи тощо. Неоднорідні об’єкти відрізняються відсутністю типових багаторазово повторюваних секцій, наявністю комбінованих каркасів з монолітними залізобетонними і металевими конструкціями і т.д.
розташування в просторі:
- зосереджені об’єкти, розташовані на обмеженій території (одно- й багатоповерхові будови, резервуари, вежі, щогли тощо);
- теріторіально-розподілені об’єкти, розташовані на значній відстані одне від одного будови і споруди, але функціонально пов’язані між собою (житлові і господарські будівлі в сільській місцевості, опори ЛЕП тощо).
У відповідності до наведеної класифікації будівельних об’єктів під час технологічного проектування розробляються типові технологічні карти, які потім за 2 місяці до початку будівництва прив’язуються до конкретних умов будівельного майданчика.
Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 1136;