Обов'язки та права комісіонера.
1. вчинити один або кілька угод в інтересах комітента (ст. 1011 ЦК України).
2. вчиняти правочини на умовах, найбільш вигідних для комітента і відповідно до його вказівок. Якщо у договорі комісії таких вказівок немає, комісіонер зобов'язаний вчиняти правочин відповідно до звичаїв ділового обороту або вимог, що звичайно ставляться.
3. комісіонер має право відступити від вказівок комітента, якщо цього вимагають інтереси комітента, і комісіонер не міг попередньо запитати комітента або не одержав у розумний строк відповіді на свій запит.
4. комісіонер повинен повідомити комітента про допущені відступи від його вказівок як тільки це стане можливим.
5. комісіонер несе ризик випадкового знищення або пошкодження майна, а також витрати на його зберігання.
6. комісіонер, який є підприємцем, відступати від вказівок комітента без попереднього запиту про це, але з обов'язковим повідомленням комітента про допущені відступи.
У той же час для комісіонера законом передбачені спеціальні невигідні майнові наслідки відступу від вказівок комітента:
1. комісіонеру доручається продати майно комітента, і він продає майно за нижчою ціною, ніж визначено комітентом - В першому випадку комісіонер зобов'язаний заплатити різницю між ціною, замовленою комітентом, та ціною продажу, якщо не доведе, що він не мав можливості продати майно за узгодженою ціною, а його продаж за нижчою ціною запобіг більшим збиткам (ч. З ст. 1017 ЦК України). Тобто в такому разі комісіонер звільняється від компенсації різниці комітенту за наявності двох умов:
а) він не мав можливості продати майно за призначеною ціною (відсутність можливості може бути як об'єктивною (зміна кон'юнктури ринку), так і такою, що залежить від особи та дій комісіонера);
б) таке виконання доручення запобігло ще більшим збиткам, які міг би понести комітент.;
1.комісіонеру доручається купити майно для комітента, і він купує майно за ціною, вищою, ніж було призначено комітентом. - відповідно до ч. 4 ст. 1017 ЦК України комісіонер у такому випадку має право не прийняти куплене за вищою ціною майно, заявивши про це комісіонерові у розумний строк після отримання від нього повідомлення про купівлю. У разі якщо комітент у розумні строки прямо не заявить комісіонеру про своє небажання приймати покупку, вважається, що він прийняв таку покупку за ціною угоди, яка була вчинена комісіонером. Але якщо комісіонер при купівлі майна за свій рахунок заплатив різницю в ціні, комітент не має права відмовитися прийняти виконання договору (ч. 5 ст. 1017 ЦК України). У даному випадку вважається, що комісіонер виконав доручення належним чином, і комітент отримує річ на умовах, визначених у договорі.
Дата добавления: 2015-05-21; просмотров: 712;