Пакування, маркування і зберігання вин і коньяку.
Розливання виноробної продукції здійснюється виключно впередбачену діючими стандартами скляну тару, а також в сувенірні пляшки і художньо оформлений посуд з скла або кераміки, упаковки типу «Тетра-Пак».
Закупорюють пляшки корковими пробками, алюмінієвими ковпачками з перфорацією, поліетиленовими пробками з алюмінієвими ковпачками типу «Алка». Пляшки з ігристими і шипучими винами закупорюють пробковими або поліетиленовими пробками особливої конструкції. Пробки фіксують в шийках пляшок спеціальною дротяною вуздечкою, після чого шийку покривають фольгою, по нижньому краю якої наклеюють кольєретку. На кольєретці ігристих вин указують рік тиражу, на кольєретці або ярлику марочних вин – рік урожаю винограду, який використаний для виробництва, на кольєретці коньяку – вік коньячного спирту.
Маркування виноробної продукції здійснюється таким чином: на лицьовому боці етикетки кожної пляшки виноробної продукції, яка реалізується через торгову мережу, в доступній для споживача формі згідно з чинним законодавством про мову указується: назва держави; найменування підприємства і його місцезнаходження; знак для товарів і послуг; назва продукції; місткість посуду; вміст спирту (% об.); вік коньячних спиртів (для коньяків спеціальних найменувань і марочних); вміст цукру (окрім сухих вин, вина шампанського, ігристого і коньяку) (% мас); дата розливу; позначення нормативного документа (для продукції вітчизняного виробництва); наявність ароматизаторів, барвників (при їх використанні).
На лицьовому боці етикетки або контретикетки повинен бути нанесений штриховий код.
Термін витримки для марочних вин, позначка «Марочне», вік коньячних спиртів (для марочних коньяків і коньяків спеціальних назв) указуються на кольєретці.
На шийку пляшки з колекційним вином наклеюється кольєретка з вказівкою року урожаю винограду, з якого виготовлено вино.
На етикетках пляшок з типажним вином проставляється обов'язковий напис «Вино контрольованих за походженням назв», а на контретикетках – схематичне зображення території району, де виготовлене вино, з вказівкою виноградних ділянок.
На пляшці з вермутом повинна бути контретикетка або додаткова етикетка, на якій наводяться дані про основний склад компонентів напою і рекомендації щодо вживання напою, узгоджені з Міністерством охорони здоров'я України.
На пляшки зі всіма видами виноробної продукції можуть наклеюватися контретикетки, які містять додаткову інформацію про напої.
Транспортують винопродукцію в ящиках, тарі-обладнанні, контейнерах і пакетах транспортом всіх видів в критих транспортних засобах.
Вина тихі повинні зберігатися у вентильованих, без стороннього запаху приміщеннях при температурі від 8 до 16°С, а напівсолодкі і напівсухі – від мінус 2 до 8°С.
Українське шампанське повинне зберігатися при температурі від плюс 8 до плюс 16°С. Ігристі вина повинні зберігатися при температурі від плюс 9 до плюс 15°С. При зберіганні вин і коньяків необхідно виключити попадання сонячного проміння. Пляшки закупорені пробковими пробками зберігаються в горизонтальному положенні.
Пляшки з виноградними шипучими винами повинні зберігатися при температурі від 0 до плюс 8°С і відносної вологості повітря не більше 75%.
Гарантійні терміни зберігання вин встановлюють з дня їх розливу: вина столові ординарні - 3 міс., вина кріплені ординарні, ароматизовані ординарні, столові марочні - 4 міс., вина кріплені марочні – 5 міс., вина столові контрольованих найменувань – 6 міс., вина кріплені контрольованих найменувань – 12 міс.
Гарантійний термін зберігання ігристих вин становить 6 міс., шампанського спеціальних найменувань – 1 рік, вермутів – 12 міс., шипучих вин – 30 дн.
Гарантійний термін зберігання плодових вин з дня розливу: напівсухі і напівсолодкі – 1 міс., сухі і газовані - 2міс., ігристі – 3 міс., кріплені, некріплені, ароматизовані – 1 міс., кріплені марочні – 5 міс.
Зберігати пляшки з коньяком слід в складських приміщеннях при температурі не нижче плюс 5°С.
Гарантійний термін зберігання коньяків в пляшках з дня розливання –
2 роки. Коньяки, у яких після закінчення вказаних термінів не з'явилося помутніння або видимого осаду, придатні для подальшого зберігання і реалізації.
Питання для контролю знань:
1. Яку сировину застосовують для виробництва виноградних вин? Яка технологія їх виготовлення?
2. Як класифікують виноградні вина?
3. Які випускають столові виноградні вина? Назвіть особливості їх виробництва, види і асортимент.
4. Розкажіть про особливості виробництва і асортименті міцних виноградних вин.
5. Які особливості виробництва, види і асортимент десертних виноградних вин?
6. Ігристі вина – особливості виробництва, види, асортимент.
7. В чому відмінність шипучих вин від ігристих?
8. Які особливості виробництва, види і асортимент плодово-ягідних вин?
9. Розкажіть про сировину, виробництво, класифікацію і асортимент коньяків.
10. Як визначають якість виноградних, плодово-ягідних вин і коньяків?
11. Як пакують, маркірують і зберігають виноградні вина і коньяки?
12. Які причини виникнення вад і хвороб вин?
Тести
1. Як розподіляються вино-градні вина залежно від технології приготування? | 1. Столові, напівсухі, сухі, напівсолодкі 2. Ординарні, марочні, колекційні 3. Столові, кріплені, ароматизовані 4. Ігристі, шипучі, міцні, десертні |
2. Як розподіляються вино-градні вина залежно від термінів витримки? | 1. Невитримані, витримані, старі 2. Ординарні, марочні, колекційні 3. Столові, марочні, кріплені 4. Одинарні, витримані, старі |
3. За якою баловою системою оцінюють якість вин? | 1. 10 2. 25 3. 50 4. 100 |
4. Яке вино відноситься до ароматизованого? | 1. Кагор 2. Херес 3. Мадера 4. Вермут |
5. Чому кріплені вина містять більше цукру, ніж столові? | 1. Додають цукровий сироп 2. Готують вино з високоцукристого винограду 3. Зупиняють бродіння вина 4. Накопичується цукор в процесі витримки |
6. Що є сировиною для виробництва коньяку? | 1. Пшениця 2. Цукровий очерет 3. Виноград 4. Вартопля |
7. Який термін витримки коньяку «три зірочки»? | 1. 3 роки 2. 30 років 3. Від 3 до 5 років 4. Додатково 3 роки в пляшках |
Дата добавления: 2015-05-19; просмотров: 2616;