Пакування і зберігання борошняних кондитерських виробів.
Печиво, галети, пряники, вафлі випускають ваговими і фасованими. Вагові вироби пакують в картонні або дерев'яні ящики насипом або рядами на ребро. Вафлі – рядами на ребро, або навзніч, пряники – навзніч. Тару вистилають обгортувальним матеріалом (пергаментом, підпергаментом, целофаном, парафінованим папером). Кожний горизонтальний шар перестилають папером тих же видів, а між рядами печива прокладають смужку з картону або щільного паперу для захисту виробів від деформації при транспортуванні.
Маса нетто виробів залежить від їх виду і типу укладання в тару, наприклад при укладанні цукрового і затяжного печива насипом – не більше
9 кг, рядами на ребро – не більше 15, при укладанні вафель з начинкою на ребро або навзніч – не більше 16, фігурних з начинкою насипом – до 4 кг.
Фасують вироби в коробки, пачки, пакети різної місткості від 50 до 2000р. Фасовані вироби укладають також в ящики.
Торти і тістечка випускають штучними, тістечка в наборах – ваговими. Торти укладають в картонні коробки, дно яких вистилають серветкою з пергаменту або підпергаменту. Тістечка укладають в один ряд в лотки з кришками або на металеві листи, а листи поміщають в дерев'яні ящики.
Кекси випускають штучними масою до 1 кг і ваговими до 1,5 кг. Пакують їх в картонні коробки, пакети з целофану або полімерних плівок, а також в лотки з кришками.
Рулети випускають штучними масою не більше 0,5 кг і ваговими. Штучні рулети загортають в парафінований папір, пергамент або целофан і укладають в лотки в один ряд масою не більше 10 кг.
На коробках, пачках, пакетах, вкладишах лотків, бандеролях штучних рулетів повинно бути маркування відповідно до вимог стандарту. Для тістечок, тортів, рулетів з кремом і сиром обов'язково указують дату і годину виготовлення. На ящики також наносять маркування, що характеризує продукцію, і маніпуляційний знак «Обережно, крихке!», «Боїться вогкості».
Зберігають борошняні кондитерські вироби (окрім тістечок, тортів і рулетів з кремом і сиром) в таких же умовах температури і відносної вологості повітря, що і цукристі.
Тістечка, торти, рулети з кремом і сиром зберігають в холодильниках при температурі 0-6°С.
Гарантійні терміни зберігання борошняних кондитерських виробів диференційовані залежно від виду, рецептури виробів і коливаються в значних межах: для печива цукрового і затяжного – 3 міс., здобного (залежно від вмісту в ньому жиру) – від 15 діб до 1,5 міс.; крекеру – від 1 міс. (на рослинній олії) до 6 міс. (без жиру); галет – від 3 тижнів (дієтичні з підвищеним вмістом жиру) до 2 років (прості в герметичній упаковці).
В процесі зберігання печива частіше відбувається згіркнення жиру, з'являється сальний присмак, неприємний запах. Печиво має високу гігроскопічність, може зволожуватися і пліснявіти.
Пряникові вироби в період зберігання швидко висихають і черствіють. Тому гарантійні терміни зберігання на пряничні вироби встановлені з урахуванням рецептури, виду виробів і пори року: для пряників типу м'ятних – в літній час до 10 днів, в зимовий до 15 днів; сирцевих пряників і медяників – 20 днів; заварних – 20-30 днів.
Тістечка і торти – швидкопсувні вироби, особливо оброблені кремовими напівфабрикати, а серед них креми. Унаслідок високої вологості, наявності білкових речовин, креми легко піддаються мікробіологічному псуванню.
Гарантійні терміни зберігання тістечок і тортів (в год., не більше): із заварним кремом – 6, з вершковим кремом – 36, білково-збивним кремом або фруктовою обробкою – 72; шоколадно-вафельних – до 15 днів, вафельних з праліновими і жировими начинками — 30 днів.
Термін зберігання вафель і рулетівзалежить від виду начинки. Гарантійні терміни їх зберігання складають від 15 днів (вафлі з жировими начинками на вершковому маслі) до 2 міс. (з жировою і праліновою начинкою), без начинки – 3 міс; рулетів з сиром і кремом – відповідно 24 і 36 год., інших – 5 днів (вагових) і 7 днів (загорнутих). Терміни зберігання кексів – від 2до 12 днів залежно від способу приготування тіста і пакування.
Питання для контролю знань:
1. Як на вигляд відрізнити печиво цукрове, затяжне і здобне?
2. Які розпушувачі тіста використовують у виробництві борошняних кондитерських виробів?
3. Яка залежність між властивостями тіста, рецептурою і властивостями печива?
4. Чим відрізняється затяжне печиво від крекеру?
5. Які характерні особливості галет?
6. В чому полягає особливість пряничного тіста?
7. Чим відрізняються пряники заварні від сирцевих?
8. В чому особливість складу вафельного тіста?
9. Чим відрізняються тістечка від тортів?
10.В чому особливість бісквітного тіста?
11.В чому особливість заварного тіста?
12.Яка залежність між видом крему і терміном продажу тістечок і тортів?
13.В чому полягає особливість тіста для кексів?
14.Як готуються ромові баби?
Тести
1. Як поділяється печиво залежно від рецептури і способу виробництва? | 1. Цукрове, затяжне, здобне, крекер 2. Цукрове, затяжне, здобне 3. Цукрове, затяжне, галети 4. Цукрове, затяжне, здобне, крекер, галети |
2. Як залежно від рецептури підрозділяють галети? | 1. Прості, дієтичні, здобні 2. Прості, поліпшені, здобні 3. Прості, поліпшені, дієтичні, здобні 4. Прості, поліпшені, дієтичні |
3. За якими ознаками можна відрізнити сирцеві пряники від заварних? | 1. Формою 2. По обробці поверхні 3. За виглядом на зламі 4. За кольором |
4. За якими фізико-хімічними показниками оцінюють якість пряників? | 1. За вмістом вологи, жиру, цукру, лужністю 2. За вмістом вологи, жиру, цукру, кислотністю 3. За вмістом вологи, лужністю, кислотністю 4. За вмістом вологи, цукру, лужністю |
5. Що впливає на формування асортименту тортів? | 1. Вид випеченого напівфабрикату, вага виробу 2. Вид випеченого напівфабрикату, вид кремової обробки 3. Вид кремової обробки, вага виробу 4. Вид випеченого напівфабрикату, вид кремової обробки, терміни зберігання |
6. Який показник якості борошняних кондитерських виробів характеризує наявність в тесті розпушувачів? | 1. Кислотність 2. Вологість 3. Лужність 4. Вміст жиру |
7. При якій температурі необхідно зберігати торти і тістечка? | 1. 0 - 15°С 2. 0 - 6°С 3. 6 - 15°С 4. 18 ± 3°С |
Дата добавления: 2015-05-19; просмотров: 5694;