Розрахунки з робітниками при звільненні
Згідно Кодексу законів про працю України у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.
У зв’язку з цим потрібно визначитися, чи належить до заробітної плати компенсація за невикористану. При цьому слід звернути увагу, що під терміном «заробітна плата» розуміються також інші заохочувальні та компенсаційні виплати або інші виплати і винагороди, що виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Компенсацію за невикористану відпустку віднесено до додаткової заробітної плати, тому податок з доходів утримати потрібно.
Внески до Пенсійного фонду із цієї суми також необхідно утримувати.
Із тієї ж причини (включення компенсації за невикористану відпустку до складу заробітної плати з обкладенням податком з доходів) решта соціальних внесків (у частині як нарахувань, так і утримань) також сплачується.
Вихідна допомога
Згідно з КЗпП за наявності певних підстав працівнику при звільненні належить виплатити вихідну допомогу, розмір якої диференціюється залежно від причин звільнення (призов на військову службу, зміна в організації виробництва та праці, у тому числі ліквідація, реорганізація, банкрутство чи перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників тощо).
Вихідна допомога не відноситься до витрат на оплату праці (тобто ні до фонду основної заробітної плати, ні до фонду додаткової заробітної плати, ні до інших заохочувальних та компенсаційних виплат). Отже, її не може бути віднесено до заробітної плати.
Тому при обчисленні податку з доходів суму вихідної допомоги не слід зменшувати на суму соціальних внесків.
Лекція 7
Дата добавления: 2015-04-05; просмотров: 833;