Безпосередня охорона та самооборона
Безпосередня охорона та самооборона артилерійських підрозділів організується з метою недопущення проникнення розвідки противника, ДРГ в райони вогневих позицій і на командно - спостережні (спостережні) пункти артилерійських підрозділів та виключення раптового нападу на них наземного противника, його повітряних десантів (аеромобільних груп).
Безпосередня охорона та самооборона в дивізіоні (батареї) організується командирами підрозділів і здійснюється: в районах вогневих позицій – спостережними постами (спостерігачами) зі складу гарматних номерів; на командно - спостережних (спостережних) пунктах - черговими спостерігачами.
Поблизу пункту управління вогнем дивізіону виставляється хімічний спостережний пост. У районі розташування тягачів і автомобілів призначаються спостерігачі з числа водіїв.
Безпосередня охорона і самооборона вогневих позицій організується старшим офіцером батареї негайно після їх зайняття. На напрямку можливого прориву танків і піхоти противника в районі вогневої позиції на відстані від неї в межах зорового зв’язку виставляється спостережний пост у складі 2-3-х спостерігачів (в тому числі одного хімічного спостерігача). Спостережний пост забезпечують приладами спостереження (бінокль), компасом, схемою місцевості, журналом спостереження, годинником, засобами зв’язку та подачі сигналів сповіщення, приладами радіаційної та хімічної розвідки і засобами для подачі сигналів сповіщення про радіоактивне, хімічне і біологічне зараження. Спостереження ведеться безперервно.
Чергові гарматні номери зобов’язані спостерігати за підступами до вогневої позиції та сигналами спостережного посту, сповіщати обслуги та готувати гармати до негайного відкриття вогню.
Крім того на кожній вогневій позиції для відбиття нападу противника підготовлюють площадки і прочищають сектори для ведення вогню прямою наводкою, обладнують окопи для кулеметів, гранатометів. Танконебезпечні підступи мінують, тобто встановлюють мінні поля на танконебезпених напрямках.
З метою швидкого відкриття вогню на ймовірних напрямках руху танків противника вибирають орієнтири та складають картки вогню кожної гармати.
Окопи для стрільби із особистої зброї підготовлюються безпосередньо біля гарматних окопів. Позиції для ручних гранатометів підготовлюються на відстані 150-200м від гарматних окопів, як правило, на флангах, де можливе просування танків (БМП).
При організації безпосередньої охорони і самооборони на кожній вогневій позиції складається схема безпосередньої охорони та самооборони вогневих взводів на позиції.
Безпосередня охорона командно - спостережних (спостережних) пунктів здійснюється черговими спостерігачами із числа взводу управління. Для самооборони підготовлюють окопи для ведення вогню із стрілецької зброї, призначають особовому складу сектори обстрілу, підготовлюють вогонь батареї на ближніх підступах до пункту; встановлюють порядок освітлення місцевості при відбитті нападу противника вночі; організовують взаємодію з сусідніми КСП і загальновійськовими підрозділами. Особовий склад, який призначений в охорону, повинен знаходитися в постійній бойовій готовності до відбиття нападу противника, дотримуватися встановленого порядку бойового чергування та порядку відпочинку і маскування, проявляти високу пильність, рішучість та стійкість.
На кожну добу для розпізнавання своїх військовослужбовців у дивізіоні встановлюють пропуск та відгук.
Пропуск перевіряється у всіх осіб, які наближаються до розташування підрозділу або йдуть вздовж його розташування вночі, а відгук – в осіб, які передають накази командира. Особи, які не знають перепустки - затримуються.
Безпосередня охорона у дивізіоні (батареї) організовується командиром дивізіону (батареї) на основі його рішення та вказівок старшого командира.
Вказівки з організації безпосередньої охорони та самооборони в районі КСП і ВП командир дивізіону віддає командирам батарей і начальнику штабу, а командири батарей – командирам взводів, як правило, на місцевості.
Дата добавления: 2015-04-01; просмотров: 1682;