Дослідження баластного шару
Баластовий шар — складова верхньої будови колії, від якої найбільшою мірою залежить її довговічність і яка взаємодіє з інший, не менш важливої складової залізниці — основною площадкою земляної полотнини. Це обґрунтовує необхідність серйозного контролю за змінами, що протікають у баласті.
Повний обсяг діагностичних досліджень баласту охоплює: 1) перевірку розмірів поперечного профілю; 2) вимір гранулометричного складу; 3) дослідження ступеня ущільнення; 4) дослідження забруднення; 5) визначення засмічення.
Метою дослідження баластового шару є звичайне визначення необхідності й обсягу ремонту верхньої будови колії, рідше — визначення одного з трьох його станів (Е0, Е1), E2).
Багато методів дослідження баласту (наприклад, методи виміру опору зсуву колії), яким присвячені десятки публікацій, тут не розглядаються, оскільки є не діагностичними, а науково-дослідними.
Див ЦП269.
ЛЕКЦІЯ 13
ОСНОВИ МЕТОДИКИ РОЗРАХУНКУ ПИТАНЬ НАДІЙНОСТІ ДЛЯ ПІДБАЛАСТНОЇ ОСНОВИ. ОСНОВИ МЕТОДИКИ СТВОРЕННЯ НОВОЇ НОРМАТИВНОЇ БАЗИ ДЛЯ ОСНОВНОЇ ПЛОЩАДКИ ЗЕМЛЯНОГО ПОЛОТНА
12.1 Загальні положення
12.2 Фізична сутність процесу нагромадження залишкових деформацій основної площадки експлуатованого земляного полотна
12.3 Основи методики створення нормативної бази для основної площадки земляного полотна
Дата добавления: 2015-04-29; просмотров: 702;