Загальні відомості. Тиристором називають електроперетворювальний напівпровідниковий прилад з трьома або більше – переходами

Тиристором називають електроперетворювальний напівпровідниковий прилад з трьома або більше – переходами, ВАХ якого має ділянку негативного диферен­ціального опору і який використовують для перемикання. Назва тиристор походить від двох слів: thyra (гр.) – двері та (re) sistor (англ.) – опір. Залежно від кількості зовнішніх виводів розрізняють двохелектродний прилад – диністор, трьохелектродний – триністор і чотирьохелектродний – біністор. У двох останніх, крім анода і катода, є ще вхідні електроди (відповідно один у триністора і два у біністора).

Система позначень тиристорів (крім силових) складається з 6 елементів.

Перший елемент – буква або цифра, що означає матеріал виготовлення.

Другий елемент – буква, що визначає різновид тиристора: Н – діодні тиристори (диністори), У – тріодні тиристори (триністори).

Третій елемент – цифра, що визначає призначення тиристора згідно з таблицею 5.1.

Четвертий, п’ятий і шостий елементи аналогічні до відповідних елементів у позначеннях діодів і транзисторів.

Таблиця 5.1

Потужність Диністор Триністор
незапірний запірний симетричний
Малої потужності, 0,3 А
Середньої потужності, 0,3А 10 А

Умовні позначення тиристорів на схемах наведено на рис. 5.1. З точки зору застосування тиристор – це напівпровідниковий ключ, тобто прилад, основне призначення якого полягає в замиканні та розмиканні кола навантаження під дією зовнішніх сигналів.

Подібно до транзисторних ключів тиристор має два статичні стани – закритий, з високим внутрішнім опором, і відкритий, з малим опором. У кожному стані тиристор може перебувати як завгодно довго. Перехід від одного стану до іншого відбувається швидко (лавиноподібно) під дією короткочасного зовнішнього сигналу.

а) б) в) г)

Рисунок 5.1 – Умовні позначення тиристорів на електронних схемах: а) диністор; б) триністор з керуванням по катоду;

в) триністор з керуванням по аноду;

г) симетричний тиристор (симістор)








Дата добавления: 2015-04-25; просмотров: 770;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.