Автоматичні ІС
усі функції керування й опрацювання даних здійснюються технічними засобами без участі людини (наприклад, автоматичне керування технологічними процесами).
Інформаційна система, як система управління, тісно пов’язується, як з системами збереження та видачі інформації, так і з системами, що забезпечують обмін інформацією в процесі управління. Вона охоплює сукупність засобів та методів, що дозволяють користувачу збирати, зберігати, передавати і обробляти відібрану інформацію. Інформаційні системи існують з моменту появи суспільства, оскільки на кожній стадії його розвитку існує потреба в управлінні. Місією інформаційної системи є виробництво потрібної для організації інформації, необхідної для ефективного управління всіма її ресурсами, створення інформаційного та технічного середовища для управління її діяльністю. Інформаційна система може існувати і без застосування комп’ютерної техніки — це питання економічної необхідності.
Інформаційні системи включають в себе: технічні засоби обробки даних, програмне забезпечення і відповідний персонал. Чотири складові частини утворюють внутрішню інформаційну основу:
· засоби фіксації і збору інформації;
· засоби передачі відповідних даних та повідомлень;
· засоби збереження інформації;
· засоби аналізу, обробки і представлення інформації.
Різноманітність інформаційних систем з кожним роком все зростає. В залежності від функціонального призначення можна виділити такі системи:
· управляючі (АСУТП, АСУВ),
· проектуючі (САПР),
· наукового пошуку (АСНД, експертні системи),
· діагностичні,
· моделюючі,
· систем підготовки прийняття рішення (СППР),
а в залежності від сфери використання — на адміністративні, економічні, виробничі, медичні, навчальні, екологічні, криміналістичні, військові та інші. Інформаційні системи і технології використовуються для обліку та аудиту.
Наукові ІС призначені для автоматизації діяльності науковців, аналізу статистичної інформації, керування експериментом. ІС автоматизованого проектування призначені для автоматизації праці інженерів-проектувальників і розроблювачів нової техніки (технології).
Такі ІС допомагають здійснювати:
· розробку нових виробів і технологій їхнього виробництва;
· різноманітні інженерні розрахунки (визначення технічних параметрів виробів, видаткових норм — трудових, матеріальних і т. д.);
· створення графічної документації (креслень, схем, планувань);
· моделювання проектованих об'єктів;
· створення керуючих програм для верстатів із числовим програмним керуванням.
ІС організаційного керування призначені для автоматизації функції адміністративного (управлінського) персоналу. До цього класу відносяться ІС керування як промисловими (підприємства), так і непромисловими об'єктами (банки, біржа, страхові компанії, готелі і т. д.) і окремими офісами (офісні системи).
ІС керування технологічними процесами призначені для автоматизації різноманітних технологічних процесів (гнучкі виробничі процеси, металургія, енергетика тощо).
Корпоративна інформаційна система (КІС) - управлінська ідеологія, що поєднує бізнес-стратегію підприємства і передові інформаційні технології. Прийнято вважати, що головну увагу при цьому приділяють відпрацьованій структурі керування, що складає функціональну частину підприємства, а автоматизація виконує другорядну, інструментальну роль.
Тобто КІС функціонує з використанням мережі, яка виконує роль звязуючої ланки між підрозділами.
Дата добавления: 2015-04-19; просмотров: 1146;