Основні структурні елементи HTML

Структурні елементи HTMLвизначають базову структуру документа HTML. Весь документ являє собою один великий елемент, обмежений парним тегом <HTML>. Усередині він складається з двох основних розділів: заголовків (тег <HEAD>) і тіла документа (тег <BODY>). Розділ заголовків містить ряд елементів, що описують властивості документа в цілому. Він повинний містити тег <TITLE>, що має в собі загальний заголовок документа. Усередині тіла документа розташовується весь його зміст. Саме тут пишуть теги, що визначають спосіб оформлення документа у вікні браузера.

Усі перераховані структурні теги – парні. Таким чином, мінімальний “повний” документ HTML має таку структуру:

Стандарт мови HTMLрозглядає як обов’язковий тільки тег <TITLE>, що повинний бути зазначений у всіх документах HTML. Основні структурні теги звичайно розміщають на окремих рядках (крім елемента TITLE, що іноді записують в один рядок). Теги пишуть так, щоб документ було зручно читати і перевіряти. Прийнято також використовувати систему відступів від лівого краю, за допомогою якої вказується рівень вкладення блокових елементів. Додавання додаткових пробілів несуттєво збільшує обсяг документа, але значно спрощує перегляд і редагування вихідного тексту.

Відкриваючий тег <BODY> може містити цілу групу атрибутів, що безпосередньо впливають на зовнішній вигляд документа:

- TEXT=встановлює колір тексту всього документа;

- BGCOLOR=визначає фонове зображення для сторінки;

- BACKGROUND=вказує адресу файла (*.gif або *.jpg), який необхідно використовувати в якості фонового зображення для сторінки. Це зображення “підкладається” під текст подібно плиткам паркету, починаючи з лівого верхнього кута сторінки. Фонове зображення фактично заміщає фоновий колір, що (якщо він також заданий) у цьому випадку видний тільки під час завантаження сторінки. Зображення, що використовується як тіло, повинно бути неяскравим і малоконтрастним, щоб воно не порушувало читаність тексту сторінки.

Задавання кольору можна задати одним із двох можливих способів: найменуванням кольору (наприклад RED) чи його шістнадцятковим кодом (FF0000). Наприклад:

<body text=“red”>червоний</body>

<body text= “#FF0000”>червоний</body>.

Існує стандарт найменування кольорів, причому найпростіший список містить тільки шістнадцять основних кольорів, а розширений – більш 100, з дуже екзотичними назвами типу “cornflowerblue” (волошковий). Запам’ятовувати такого роду назви немає ніякого сенсу і тому зручніше використовувати шістнадцяткові коди кольорів. Такий код складається з трьох пар шістнадцяткових цифр, яким передує символ #. Перші дві цифри описують насиченість червоного кольору, наступні дві – зеленого, а третя пара – синього. Так, код #6495ED, що відповідає згаданому вище волошковому кольору, вказує, що насиченість червоного складає 100 (#64 у шістнадцятковій системі), насиченість зеленого – 149, насиченість синього – 237. У результаті дійсно виходить синювато-блакитний колір. Максимальне значення насиченості будь-якого компонента – 255 (шістнадцяткове #FF).

 

Додавання заголовків і абзаців

Якщо ви користувалися Microsoft Word, вам повинно бути добре знайоме використання стилів для виділення заголовків за ступенем важливості. У HTML заголовки поділяються на шість рівнів: H1найважливіший, H2трохи менш важливий, . . ., H6 найменш значимий.

Приклад того, як додати важливий заголовок:

<H1>Важливий заголовок</H1>
<H2>Трохи менш важливий</H2>

Результат:

Важливий заголовок

Трохи менш важливий

 

Кожен абзац повинний починатися тегом <P> і закінчуватися тегом </P>. Для вирівняння тексту в документі використовується атрибут align, який дозволяє вирівняти текст по лівому чи правому краю та по центру.

Наприклад:

<P>Це перший абзац</P>

<P>А це другий абзац </P>

<Palign="right"> Цей текст вирівняний по правому краю </P>

<Palign="left"> Цей текст вирівняний по лівому краю </P>

<Palign="center"> Цей текст вирівняний по центру </P>








Дата добавления: 2015-04-19; просмотров: 1485;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.