Задача 2. Узагальнити закон Ома в диференціальній формі на випадок, коли в системіє ще й градієнт концентрації числа частинок.
Узагальнити закон Ома в диференціальній формі на випадок, коли в системіє ще й градієнт концентрації числа частинок.
Розв 'язок
Закон Ома в диференціальній формі має вигляд де - густина електричного струму; - коефіцієнт електропровідності; - напруженість електричного поля.
Оскільки напруженість зв'язана відомим співвідношенням з градієнтом потенціалу електричного поля то закон Ома набуває такого вигляду:
Згідно з лінійним законом термодинаміки необернених процесів, в присутності градієнта концентрації числа частинок маємо таке узагальнення закону Ома в диференціальній формі:
де - кінетичний коефіцієнт, що відповідає за перехресний процес появи додаткового внеску велектричний струм за рахунок градієнта концентрації числа частинок.
Завдання для перевірки кінцевого рівня знань
1. Записати зміну ентальпії через зміну внутрішньої енергії, об'єму і тиску. Розглянути окремий випадок ізобарної системи.
2. Записати зміну вільної енергії Гіббса через зміну ентальпії, температури і ентропії. Розглянути окремий випадок ізотермічної системи.
3. В об'ємі, що розділений напівпроникною перегородкою, знаходиться молекули. Знайти число мікростанів (термодинамічну ймовірність) і ймовірність (частоту появи) кожної з конфігурацій.
4. Знайти ентропію кожної з конфігурацій для задачі 3.
5. В об'ємі, що розділений напівпроникною перегородкою, знаходиться молекули. Знайти число мікростанів (термодинамічну ймовірність) і ймовірність (частоту появи) кожної з конфігурацій.
6. Знайти ентропію кожної з конфігурацій для задачі 5.
7. В об'ємі, що розділений напівпроникною перегородкою, знаходиться молекули. Знайти число мікростанів (термодинамічну ймовірність) і ймовірність (частоту появи) кожної з конфігурацій.
8. Знайти ентропію кожної з конфігурацій для задачі 7.
9. Написати вираз для потоку частинок при наявності різниці концентрації і температури. Розглянути окремий випадок відсутності потоку частинок у такій системі.
10.Написати вираз для потоку частинок при наявності різниці концентрації і тиску. Розглянути окремий випадок відсутності потоку частинок у такій системі.
11.У системі є два градієнти (температури і концентрації) і два потоки (частинок і тепла). Записати відповідні лінійні закони і принцип симетрії кінетичних коефіцієнтів для такої системи.
12.Записати у загальному вигляді лінійний закон для густини електричного струму через мембрану. Взяти до уваги, що з обох сторін мембрани різні концентрації і потенціали електричного поля.
Дата добавления: 2015-03-03; просмотров: 859;