Щоб надрукувати текст.

1. Клацніть на інструменті Текст .

2. Клацніть у тім місці, де ви хочете розмістити текст.

3. У діалоговому вікні, що з'явиться на екрані, надрукуйте текст, який ви хочете додати, і виберіть бажану опцію вирівнювання, інтервал між рядками і нахил (вимірюваний проти годинникової стрілки).

4. Натисніть ОК. Текст з'явиться на вашій карті.

2.1.2.1. Щоб внести зміни в зміст уже наявного тексту або виправити інші його властивості.

1. Клацніть на тексті інструментом Текст або двічі клацніть на ньому інструментом Покажчик.

2. На екрані з'явиться діалогове вікно Властивості тексту. Змініть текст або параметри вирівнювання, інтервал між рядками або нахил і натисніть ОК.

2.1.2.2. Щоб змінити шрифт, розмір і стиль тексту.

1. Якщо текст не обраний, клацніть на ньому інструментом Покажчик (Щоб вибрати кілька текстових елементів скористайтеся цим інструментом або тримайте натиснутим SHIFT і клацніть послідовно на кожнім з них).

2. З меню Вікно виберіть Показати вікно символів.

3. З'явиться вікно символів, яке показує Палітру шрифтів. Виберіть шрифт і розмір на ваше бажання.

2.1.2.3. Щоб змінити колір тексту.

1. Виберіть текст.

2. З меню Вікно виберіть Показати вікно символів.

3. У вікні Символи клацніть на кнопці Палітра забарвлення.

4. У Палітрі забарвлення виберіть Текст (Text) зі спадаючого списку Колір (Color).

5. Виберіть колір, який хочете використовувати.

 

Текст і графіка, які ви намалювали на карті, є частиною цієї карти, тому вони будуть збільшуватися при збільшенні зображення і зменшуватися при його зменшенні.

2.1.3. Редагування тексту і графіки.

Ви можете змінити розмір тексту і графіки, вибравши їхнім інструментом Покажчик і потягнувши за один з маркерів вибірки. Щоб перемістити графіку, виберіть її, клацніть на ній інструментом Покажчик, потім пересуньте на нове місце.

Щоб задати розмір і положення тексту і графічних елементів точно в координатах карти або одиницях відстані, виберіть текст або графіку, а з меню Графіка (Graphics) виберіть Розмір і Положення (Sise and Position).

width – ширина, height – висота.

Те, що ви побачите в діалоговому вікні залежить від форми обраної вами графіки. У приведеному вище прикладі показано, як виглядає діалогове вікно, якщо ви звертаєтеся до опції Розмір і положення в меню Графіка при обраній формі прямокутник. Діалог дозволяє вам визначити розмір графіки в одиницях довжини, використовуваних у Виді (у даному прикладі - милі), або координати місця розташування в одиницях карти, використовуваних у Виді (у даному прикладі - десяткові градуси).

Картографічні одиниці й одиниці виміру для Виду задаються в меню Вид в опції Властивості.

Щоб полегшити перевизначення розміру або переміщення тексту разом із графікою, ви можете згрупувати їх, вибравши інструментом Покажчик, а потім звернувшись до опції Групувати (Group) у меню Графіка (Graphics). Щоб вирівняти текст разом із графікою, виберіть Вирівняти (Align) у меню Графіка.

Щоб вирізувати, копіювати або видалити обрані текст або графіку, використовуйте опції Вирізувати графіку, Копіювати графіку або Видалити графіку в меню Редагувати.

Щоб вибрати весь текст і всю графіку у Виді, зверніться до опції Вибрати всю графіку (Select All Graphics) у меню Редагувати (Edit).

2.2. Зв'язування тексту і графіки з темою.

Коли ви зв'язуєте текст і графіку з темою, вони зображуються на карті тільки при включеній темі (включений прапорець-перемикач у Таблиці змісту). Таким чином, текст і графіка, які ви додали, щоб виділити об'єкти в темі, будуть видимими тільки при зображеній темі. Текст і графіка можуть бути зв'язані тільки з однією темою.

2.2.1. Щоб приєднати графіку до теми.

1. Клацніть на назві теми в Таблиці змісту Виду, щоб зробити її активною, якщо вона ще не активна.

2. Виберіть графіку, яку ви хочете приєднати до теми.

3. З меню Графіка (Graphics) виберіть Приєднати графіку (Attach Graphics). Якщо ця опція затемнена (недоступна), то - або немає активної теми, або активні декілька тем. Якщо активна тема виключається (прапорець-перемикач у Таблиці змісту виключений), обрані текст і графіка негайно зникнуть з екрана.

2.2.2. Щоб розірвати зв'язки тексту і графіки з темою.

1. Активізуйте тему

2. З меню Графіка виберіть Від'єднати графіку (Detach Graphics). Будуть розірвані зв'язки всіх написів або графічних елементів з темою.

2.3. Підписування об'єктів теми.

Ви можете підписувати об'єкти теми, використовуючи значення кожного поля в атрибутивній таблиці теми. Підписи об'єктів виводяться на екран тим же шрифтом, стилем, розміром і кольором, який був встановлений у вікні символів. Так, наприклад, якщо ви хочете підписати об'єкти за допомогою визначеного шрифту, ви можете або вибрати цей шрифт у вікні символів до того, як будете підписувати об'єкти, або спочатку підпишіть об'єкти, потім виберіть підписи, а потім заміните шрифт на іншій, як це було описано раніше.

2.3.1. Щоб визначити шрифт, стиль, розмір і колір перед підписуванням об'єктів.

1. Переконайтеся, що у Виді немає поточної вибірки тексту або графіки. Тоді установки, які ви зробите, будуть застосовуватися тільки до нового тексту, що додається на карту.

2. З меню Вікно виберіть Показати вікно символів (Show Symbol Window).

3. Виберіть потрібний вам шрифт, стиль, розмір і колір.

 

Ви можете редагувати нанесені підписи, коли ви підписуєте об'єкти, використовуючи кожну з описаних раніше методик редагування тексту. Ви можете пересувати, змінювати розмір і видаляти підписи. Ви також можете редагувати текст підпису і змінювати опцію вирівнювання і кут нахилу.

 

Підписані об'єкти автоматично зв'язуються з темою, якій вони належать, таким чином, вони будуть з'являтися на карті тільки при включеній темі.

2.3.2. Підписування окремих об'єктів.

Використовуйте інструмент Підпис (Label) для підписування об'єктів теми одного за іншим. Перед використанням цього інструмента, визначте поле в атрибутивній таблиці теми, яке ви хочете використовувати як поле підпису, місце щодо об'єкта, де ви хочете розмістити підпис, установивши параметри текстових підписів у темі.

2.3.2.1. Щоб установити параметри текстових підписів у темі.

1. Клацніть на імені теми, у якій ви хочете розмістити підписи, щоб зробити її активною.

2. Клацніть на кнопці Властивості теми.

3. У діалоговому вікні, яке з'явиться на екрані, клацніть на кнопці Підпису (Text Labels). Параметри текстових підписів у діалоговому вікні, які ви побачите, будуть залежати від типу об'єктів у темі.

4. Виберіть поле, по якому ви хочете підписати об'єкти, зі спадаючого списку Поле підпису (Label Field). У цьому списку утримуються всі поля активної атрибутивної таблиці теми. За замовчуванням першим стоїть перше символьне поле. Ви можете вибрати поле, яке містить будь-який тип даних у якості поля підпису.

5. Установіть опції, які визначають розташування підпису.

6. Натисніть ОК.

Порада: За замовчуванням, ArcView масштабує підписи так, що при збільшенні Виду розмір підпису збільшується, а при зменшенні -зменшується. Якщо ви хочете,щоб розмір підпису не змінювався при збільшенні або зменшенні, виключіть Масштабувати підписи (Scale Labels) у діалоговому вікні Властивості теми. Не масштабовані підписи використовуються у видах, де необхідно часто змінювати масштаб, але при цьому завжди необхідно бачити підписи об'єктів. Наприклад, якщо ви виключите Масштабувати підписи і підпишете нафтові свердловини їх ID номерами, розмір цих ID номерів буде залишатися без змін незалежно від ступеня збільшення або зменшення.

2.3.2.2. Щоб підписати один з об'єктів теми.

1. Зробіть його активним.

2. Клацніть на інструменті Підпис.

3. Клацніть на об'єкті у Виді.

2.3.3. Підписування безлічі об'єктів за допомогою опції Автоматичний вивід підписів (Автопідпис).

Опція Автопідпис (Auto-Label) у меню Тема дозволяє підписувати всі об'єкти в темі, або об'єкти поточної вибірки. Якщо ви хочете підписати тільки деякі з об'єктів теми, виберіть ці об'єкти до звертання до пункту Автопідпис. Щоб вибрати об'єкти за допомогою миші, використовуйте інструмент Вибір об'єктів .

Наприклад, якщо у вас є тема міст, і ви хочете підписати великі міста буквами великого розміру, а маленькі - дрібними, виберіть розмір шрифту для великих міст, зробіть вибірку великих міст, використовуйте Автопідпис, щоб їх підписати; поміняйте розмір шрифту для маленьких міст, зробіть вибірку маленьких міст, знову використовуйте Автопідпис, щоб підписати їх.

2.3.3.1. Щоб автоматично підписати об'єкти

1. Зробіть тему активною.

2. Виберіть Автопідпис (Auto-Label) з меню Тема. На екрані з'явиться діалогове вікно Автоматичний вивід підписів.

3. Виберіть поле зі спадаючого списку Поле мітки, по якому ви хочете підписати об'єкти. За замовчуванням у Поле підпису (Label Field) установлюється поле по поточній установці в діалоговому вікні Властивості теми.

4. Виберіть, чи хочете ви розмістити підписи, використовуючи опції розміщення, заздалегідь встановлені в діалоговому вікні Властивості теми (див. вище), або надасте перевагу, щоб Arc View автоматично знайшов найкраще розміщення для підпису за замовчуванням. Як правило, варто розміщати підписи автоматично - у цьому випадку ArcView буде намагатися розмістити кожен підпис без накладання на інші об'єкти або підписи. Якщо розмістити підписи в такий спосіб не вдається, ArcView трохи послабить ці правила. Якщо ж підпис не може бути розміщений без накладання, він не буде виводитися на екран. У результаті вийде карта з добре розміщеними підписами, але деякі підписи будуть відсутні.

Для лінійних об'єктів, які утримуються в активній темі, у діалоговому вікні Автопідпис є дві додаткові опції: Видалити дублі (Remove Duplicstes) і Опції розташування лінійних підписів (Allow Overlapping Labels). За замовчуванням ArcView видалить дублі підписів, якщо безперервні лінійні об'єкти мають однакове значення в Поле підпису. Це особливо значимо при підписуванні об'єктів тим, що представляє вулиці і дороги, оскільки, якщо одна вулиця представлена 10 лінійними об'єктами, тільки один з них буде підписаний. Однак, при створенні деяких карт, може бути необхідно підписати всі лінійні об'єкти, або ви волієте спочатку підписати їх усі, а потім вручну видалити зайві. У подібних випадках варто відключити Видалити дублі. Опції розташування лінійних підписів дозволяє контролювати розташування підпису стосовно об'єкта. За замовчуванням встановлюється опція Вище (Above).

5. Якщо ви хочете підписати об'єкти активної теми у видимій частині карти, включіть опцію Підписати об'єкти тільки в екстенті виду (Label Only Features in View Extent). Так, наприклад, ви скористаєтеся цією опцією, коли ви збільшуєте зображення у Виді до визначеної області і хочете підписати об'єкти активної теми, розміщені в цій області. (Якщо деякі з об'єктів теми в цій області відносяться до поточної вибірки, тільки вони і будуть підписані). За замовчуванням ця опція не включається.

6. Натисніть ОК. ArcView підпише об'єкти.

2.3.3.2. Щоб змінити шрифт, розмір, стиль або колір підписів, виведених на екран опцією Автопідпис.

1. Клацніть інструментом Покажчик і виберіть один з підписів, виведених за допомогою Автопідпис.

2. З меню Вікно виберіть Показати вікно символів.

3. Виберіть бажаний шрифт, розмір, стиль, і колір. Ваші установки автоматично будуть застосовані до всіх підписів, що були виконані одночасно з обраної.

2.3.4. Видалення підписів.

2.3.4.1. Щоб видалити підпис.

1. Якщо підпис не обраний, клацніть на ньому інструментом Покажчик.

2. З меню Редагувати виберіть Видалити графіку (Delete Graphics) або натисніть клавішу DELETE.

2.3.4.2. Щоб видалити всі підписи з теми.

1. Зробіть тему активною.

2. З меню Тема виберіть Видалити підписи (Remove Labels). Усі підписи, що належать темі, будуть вилучені разом зі зв'язаним з нею текстом, створеним за допомогою інструмента Текст.

2.3.4.3. Щоб видалити всі підписи, текст і графіку з Виду.

1. З меню Редагувати виберіть Вибрати всю графіку (Select All Graphics).

2. З меню Редагувати виберіть Видалити графіку (Delete Graphics) або натисніть клавішу DELETE.

2.4. Установка і використання гарячих зв'язків.

Іншим способом одержання додаткової інформації для Виду є встановлення гарячих зв'язків між об'єктами теми й інформацією, що зберігається в зовнішніх файлах. При встановлених гарячих зв'язках звертання до об'єкта теми за допомогою інструмента Гарячий зв'язок автоматично приведе до відображення файлу, визначеного як гарячий зв'язок для цього об'єкта. Практично будь-яка інформація може бути зв'язана гарячим зв'язком, наприклад, плани будинків, фотографії, документи в сумісних форматах і відеокліпи. Ви також можете встановлювати гарячі зв'язки з іншими Видами, Таблицями, Діаграмами і Компонуваннями у вашому проекті так, що, наприклад, якщо ви клацните на якій-небудь країні на карті, що зображує країни світу, автоматично можна одержати зображення іншого Виду, що демонструє детальну інформацію з цієї країни.

2.4.1. Щоб установити гарячі зв'язки для теми.

1. Додайте в атрибутивну таблицю теми поле, яке містить шлях до файлу або назву компоненту у вашому проекті, по якому ви хочете встановити гарячий зв'язок з кожним об'єктом. Ви можете відредагувати атрибутивну таблицю теми і додати нове символьне поле, яке містить цю інформацію, або ви можете приєднати іншу таблицю з цією інформацією.

2. Зробіть тему активною.

3. Клацніть на кнопці Властивості теми .

4. У діалоговому вікні Властивості теми клацніть на значку Гарячий зв'язок (Hot Link), щоб на екрані відобразилися характеристики гарячого зв'язку теми.

5. У спадаючому списку Поле (Field) виберіть в атрибутивній таблиці теми ім'я поля, яке містить імена полів або компоненти проекту, для яких ви хочете встановити гарячий зв'язок.

6. Arc View пропонує набір опцій, обумовлених заздалегідь при встановленні гарячого зв'язку, що включають: Зв'язок з текстовим файлом, Зв'язок з файлом зображення і Зв'язок з документом (для зв'язування з компонентом у проекті).

7. Якщо жодна з обумовлених заздалегідь опцій не відповідає вашим вимогам, ви можете вказати ім'я існуючого скрипта (тексту програми мовою Avenue) у поле Текст програми. ArcView звертається до цього скрипту, як тільки використовується гарячий зв'язок. Створюючи текст програми мовою Avenue для виконання гарячого зв'язку, можливо передбачити виконання майже будь-якої операції, включаючи запуск інших додатків.

8. Натисніть ОК.

2.4.2. Щоб використовувати гарячий зв'язок.

1. Зробіть активною тему, для якої був визначений гарячий зв'язок.

2. Клацніть на інструменті Гарячий зв'язок. Якщо інструмент недоступний, гарячі зв'язки не були встановлені для цієї (активної) теми.

3. Клацніть на одному з об'єктів активної теми.

3. Контрольні питання

1. В яких форматах можна завонтажити данні у ArcView?

2. Які типи зв’язку можна вибрати при з’єднанні таблиць?

3. Як зберегти атрибутивну таблицю в інших форматах?

4. Як додати текст та графіку у карту?

5. Як підписуються обєкти на карті?

6. Як зв’язати графіку або текст з темою?

 

 

Лабораторна робота №4

Компонування і вивід карт на друк

Мета: Виконавши дану лабораторну роботу ви повинні дізнатися, як:

• Створювати нове Компонування.

• Керувати зображенням Виду в Компонуванні.

• Додавати текст і графічні елементи в Компонування.

• Редагувати й упорядковувати Компонування.

• Виводити на друк й експортувати Компонування.

• Зберігати Компонування як шаблон.

 

Ви вже зобразили ваші дані у Виді, вибравши відповідні умовні знаки, розмістивши підписи й іншу інформацію. Тепер ви хочете вивести його на друк з заголовком, масштабною лінійкою, легендою, стрілкою Півночі, описами й ін. графічними елементами, такими як рамки. Щоб виконати це за допомогою Arc View, ви створюєте Компонування.

Компонування дозволяє представити усі компоненти, що ви хочете зобразити на карті, упорядкувати їх разом на ваше бажання і вивести на друк. Компонування полегшують створення якісних карт за допомогою ArcView. Ви можете розмістити кілька Видів у вашому Компонуванні, поряд з Діаграмами і Таблицями, що є у вашому проекті. Ви також можете створити свої власні шаблони компонування для того, щоб ви самі й інші могли створювати стандартно оформлені карти.








Дата добавления: 2015-02-23; просмотров: 912;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.022 сек.