Тема 5. Стійкість роботи промислових підприємств у надзвичайних ситуаціях
Учбові питання:
5.1 Поняття про стійкість роботи підприємств у надзвичайних ситуаціях
5.2 Вимоги до планування і забудови міст та розміщенню об’єктів на їх території
5.3 Вимоги до будівництва об’єктів і спорудження комунально – енергетичних мереж
5.4 Підвищення стійкості роботи підприємств
5.5 Оцінка стійкості роботи підприємства в надзвичайних ситуаціях
Вступ
Стійкість роботи об'єктів промисловості є одним з важливих чинників оцінки ефективності економіки. Особливо гостро стоїть це питання при виникненні надзвичайних ситуацій різноманітного походження. При виникненні надзвичайних ситуацій вплив різних вражаючих чинників на об'єкти промисловості може привести до їх значного руйнування, ураження і втрат робітників і службовців, населення. Це, в свою чергу, може стати причиною скорочення обсягів або припинення випуску промислової та сільськогосподарської продукції, зниження життєвого рівня населення.
При надзвичайних ситуаціях мирного часу /аваріях, катастрофах, стихійному лиху/ масштаби руйнування, загибелі і ураження людей носять, як правило, локальний характер. Наслідками аварій, катастроф, стихійного лиха є порушення роботи окремих підприємств і викликані цим перебої в постачанні електроенергії, газу, води, палива, сировини, комплектуючих виробів, погіршення екологічної обстановки.
У воєнний час, особливо при застосуванні засобів масового ураження, масштаби руйнування промислових об'єктів, загибелі і ураження людей можуть бути значними. Тому і вимоги до стійкості роботи об'єктів промисловості у воєнний час повинні бути також значно вище, так як економіка грає вирішальну роль в озброєній боротьбі держав.
Дата добавления: 2015-03-26; просмотров: 888;