Печі з електричним обігрівом

Сучасні печі з електричним обігрівом отримали широке поширення в промисловості.

За способом обігріву і типу електронагрівачів електричні печі діляться на чотири групи:

- з елементами опору зі спіралями з дроту високого електричного опору;

- з інфрачервоними випромінювачами у вигляді лампових або кварцових трубчастих ІЧ-випромінювачів;

- з мікрохвильовим обігрівом випромінювачами в сантиметровому діапазоні довжин хвиль;

- з контактним способом нагріву, коли тістова заготовка є елементом електроопору;

- з комбінованим обігріванням.

В хлібопекарській та кондитерській промисловості отримали найбільше поширення печі з елементами опору ТЕНами.

Електричні печі мають ряд переваг:

- простота і легкість конструкції при відсутності топкових пристроїв і громіздких систем обігріву;

- невелика теплова інерційність робить піч гнучкою щодо налагодження теплового режиму і легкокерованою по зонах випічки;

- можливість установки на будь-якому поверсі, враховуючи невелику масу печі і питому навантаження на міжповерхове перекриття;

- високий коефіцієнт корисної дії пічної установки;

- екологічна чистота і поліпшення умов роботи обслуговуючого персоналу.

Як і печі з іншими способами обігріву, електричні печі можуть бути універсальними або спеціальними, тунельними або тупиковими, періодичного або безперервного режиму роботи, різними по потужності і конфігурації пекарної камери.

Набули поширення електропечі тунельні з шириною поду 2100 мм БН-25(е), БН-50(е), Г4-ХПС-25, Г4-ХПС-40, ХПС-100, А2-ХПЯ-25, А2-ХПЯ-50, А2-ХПЭ-16, 25, 50.

Кондитерські печі ШБ-2П, ПІК-8, А2-ШПЯ, з шириною поду від 600 до 900 мм призначені для випічки борошняних кондитерських виробів невеликої маси.

Блочно-каркасні печі з люлечно-подиковым ланцюговим конвеєром, тупикової пекарної камерою це П-119, П-104, Ш2-ХПА-10, Ш2-ХПА-25.

Широко використовуються на підприємствах малої потужності хлібопекарської та кондитерської промисловості багатоярусні електропечі та електрошафи: ЕШ-3М, ПХЭС, РЗ-ХПГ, ШПСМ-3, LIDER, ХПЭ-4, ШК-2А, 2А-ХПС, та ін.

Піч БН-25(е) тунельного типу призначена для вироблення хліба і будочных виробів широкого асортименту.

Піч включає пекарну камеру 7 (рис. 7.9) приводну 9 і натяжну 1 станції, стрічковий сітчастий конвеєр 8, увлажнительное пристрій 3, систему контрольно-вимірювальних приладів і автоматики. Піч складається з 8 секцій і розбита на 4 теплові зони.

 

Рис. 7.9. Піч БН-25 з електрообігрівом


Перша теплова зона потужністю 54 кВт обігрівається вісімнадцятьма верхніми 4 і дванадцятьма нижніми 5 електронагрівачами; друга потужністю 43,2 кВт - п'ятнадцятьма верхніми і дев'ятьма нижніми електронагрівачами; третя - потужністю 32,4 кВт - дванадцятьма верхніми і шістьма нижніми електронагрівачами; четверта потужністю 21,6 кВт - шістьма верхніми і шістьма нижніми електронагрівачами. Для попереднього обігріву поду під сіткою з боку посадки встановлено 2 електронагрівача.

Зволожувальний пристрій 3 розміщено на початку печі, він складається з чотирьох перфорованих труб з отворами діаметром 2,5 мм для подачі пара в пекарню камеру. Труби встановлені під конвеєрним подом кроком 130 мм на висоті 130 мм від поверхні поду.

Зона зволоження відокремлена поворотними шиберами. Для видалення пароповітряної середовища пекарної камери, над піччю встановлена вентиляційна система 6.

Приводна і натяжна станції, сітчастий під печі аналогічні печам з обігрівом рециркуляційними газами.

 

Піч ПІК-8 (рис. 7.10) призначена для випічки булочних і борошняних кондитерських виробів, являє собою металеву конструкцію з двох секцій по 5м. Піч складається з пекарної камери 3 тунельного типу, пристрою гігротермічної обробки тістових заготовок 9, приводної 1 і натяжної станції 6, витяжної системи 7, сітчастого конвеєра 10 шириною 850мм і системи контрольно-вимірювальних приладів і автоматики.

Рис. 7.10. Піч ПІК 8


В пекарній камері розташовані блоки нагрівачів (ТЕНів): 4 під конвеєрним сітчастим подом 2 і кварцові інфрачервоні випромінювачі 5 над подом. Для збільшення відбивної здатності стінки пекарної камери пофарбовані у сріблястий колір алюмінієвою фарбою.

Застосування інфрачервоного випромінювання, що має проникаючі властивості в товщу матеріалу, дозволяє скоротити на 20-50% час випічки залежно від маси і форми виробів, знизити втрати від упікання.

Привід конвеєра здійснюється від електродвигуна потужністю 2,2 кВт через редуктор і варіатор швидкості. Пристрій для гігротермічної обробки тістових заготовок 9 являє собою окрему секцію з камерою, виконаною у вигляді ковпака над конвеєром, куди подається пара.
Вироби, випікається в печі ПІК-8 високої якості має глянсову рівномірно пофарбовану поверхню і хороший обсяг.

 

Піч ХПЕ-750. Фірма «Восход» (РФ) виробляє універсальні ярусні печі з електропідігрівом, призначені для випічки всіх видів хлібобулочних і кондитерських виробів.

Печі мають від одного до чотирьох ярусів (рис. 7.11) з внутрішніми розмірами пекарної камери на кожному ярусі 965х760х250 мм.

Передбачено незалежне регулювання температури і парозволоження в пекарній камері.

 

Рис. 7.11. Піч ХПЕ 750: 1 - корпус; 2-дверцята; 3 - пульт керування; 5 – пекарна камера; 6 – форми.

 

Останнім часом отримали широке поширення секційні печі з електрообігрівом, які дозволяють змінювати їх продуктивність набором різного кількості однакових секцій до 6 штук.

Кожна секція являє собою зварний короб з листової сталі і утворює пекарну камеру висотою 240-250 мм. Одна сторона закрита відкидною кришкою і служить для завантаження тестовими заготовками і вивантаження готової продукції.

Кожна секція має незалежний електрообігрів ТЕНами, розташованими над пекарної камерою і під нею.

Контроль і регулювання температурного режиму середовища пекарної камери здійснюється в кожній секції автоматично зі щита керування.

Площа поду пекарної камери кожної секції обмежується можливістю забезпечення швидкого завантаження печі тістовими заготовками і рівномірного обігріву виробів при періодичному способі випічки.

Недоліком таких печей є використання ручної праці при їх обслуговуванні.

Завдяки простоті конструкції і регулювання режиму випічки, універсальності, що дозволяє випікати широкий асортимент виробів, ярусні печі з електрообігрівом отримали широке поширення в якості основного обладнання для пекарень малої і середньої продуктивності, в кондитерських цехах, на підприємствах громадського харчування і випускаються фірмами багатьох країн.

 








Дата добавления: 2015-03-26; просмотров: 2267;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.