Лекции по общей психологии.

У зв’язку з завершенням бюджетного року органи Державної казначейської служби та НБУ в термін до 15-ої години останнього робочого дня року зобов’язані забезпечити проведення платежів розпорядників та одержувачів бюджетних коштів у межах кошторисних призначень (насамперед заробітної плати, стипендій, пенсій, інших соціальних виплат та розрахунків за енергоносії).

Для завершення бюджетного року відповідно до статті 57 Бюджетного кодексу залишки невикористаних коштів загального фонду державного бюджету у національній валюті, що містяться на рахунках, відкритих безпосередньо на ім’я розпорядників бюджетних коштів, здійснюються такі операції:

а) за балансовими рахунками 2512, 2520, 2523, 2570 (за Планом рахунків бухгалтерського обліку комерційних банків), 3512, 3520, 3523 (за Планом рахунків Національного банку України) станом на 19-ту годину останнього робочого дня року перераховуються на рахунок Державної казначейської служби України № 311240101 (за Планом рахунків бухгалтерського обліку Казначейства України), відкритий у Казначействі України (код органу 820172 згідно з постановою Правління НБУ від 23.12.1999 р. № 609) на підставі платіжних доручень власників рахунків;

б) з рахунків обласних управлінь Державної казначейської служби за балансовим рахунком № 3921 «Інші рахунки органів Державної казначейської служби» останнього робочого дня року перераховуються на рахунок Казначейства України № 311240101, відкритий у Казначействі України. Зазначені залишки коштів перераховуються на рахунок Державної казначейської служби загальною сумою без розшифрування за кодами бюджетної класифікації (у призначенні платежу вказується: «Завершення бюджетного року»).

Залишки коштів загального фонду, які залишаються на рахунках розпорядників бюджетних коштів, будуть віднесені в рахунок зменшення асигнувань наступного бюджетного року.

Взаєморозрахунки між установами Державної казначейської служби України після завершення бюджетного року за балансовим рахунком 3240 (НБУ) з використанням СЕП НБУ будуть виконуватись наступним за останнім робочим днем року з 9:00 до 12:00 (без клієнтів).

Зменшення асигнувань в обсязі їх залишків на реєстраційних рахунках надається окремо в Реєстрах повернених асигнувань. Залишки невикористаних асигнувань можуть відрізнятись від суми залишків коштів на реєстраційних рахунках на суму боргових зобов’язань.

У зв’язку з цим Управління державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, Управління з обслуговування кошторисів бюджетних установ та інших клієнтівДержавної казначейської служби України зобов’язані надати Державній казначейській службі України відповідний Реєстр повернених асигнувань у розрізі кодів бюджетної класифікації за такою структурою:

— вид асигнувань (0);

— усі суми повернених асигнувань відповідно до кодів бюджетної класифікації (КФК, КВК, КЕКВ), які повинні мати позитивне значення;

— код одержувача коштів;

— назва розпорядника коштів;

— код УДК — код територіального управління;

— сума (в грн та коп.) проставляється в полі «Всього перерахування» та в полі «у т.ч. оплата рахунків».

Списані з рахунків кошти, які надійшли не в рахунок отриманих асигнувань, а від інших органів і віднесені на відновлення касових видатків, у Реєстр не включаються. Ці суми будуть зараховані Державним казначейством як інші надходження до державного бюджету. Розшифровуючи в Реєстрі повернуті асигнування за КФК 250101 («Резервний фонд Кабінету Міністрів України»), у реквізиті «Примітка» слід обов’язково вказати номер постанови, згідно з якою вони були отримані. Залишки коштів за балансовим рахунком № 2570 (за Планом рахунків комерційних банків), відкритим на ім’я органів Державної казначейської служби, мають бути нульовими. Асигнування, отримані розпорядниками другого рівня Міністерства оборони України та інших силових структур від базових областей, повертаються зворотним шляхом, тобто невикористані асигнування повертаються транзитними областями на рахунки базових, а останні перераховують їх на центральний рівень за загальним порядком. Кошти на асигнування заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи та соціальним захистом населення, отримані бюджетними установами як відшкодування, поверненню не підлягають.

Персональну відповідальність за достовірність даних Реєстрів несуть головні бухгалтери управлінь Державної казначейської служби.

Реєстр повернених асигнувань формується за допомогою АРМ «Формування розпорядження та реєстру на здійснення видатків державного бюджету» і надсилається на адресу Відділу управлінської звітності Управління консолідованої звітності з виконання бюджетів Державної казначейської служби України.

Підтвердження розшифрування Реєстру повернених невикористаних асигнувань надсилається поштою на паперових носіях за підписом керівника та головного бухгалтера УДК на адресу Державної казначейської служби України до 14 січня наступного року. Без підтвердження розшифрування повернених асигнувань на паперових носіях Реєстр не вважається наданим.

Відображення в бухгалтерському обліку з виконання державного бюджету і місцевих бюджетів операцій з річного заключення рахунків наведено в практикумі з бюджетного менеджменту.

 

 

Лекции по общей психологии.

Предлагаемая вниманию читателя книга содержит уникальный материал — не публиковавшийся ранее текст устных лекций по общей психологии, прочитанных крупнейшим отечественным психологом XX века Алексеем Николаевичем Леонтьевым (1903—1979). Лекции читались на факультете психологии Московского государственного университета им. М.В.Ломоносова в 1973—1975 гг. В них представлены все основные разделы традиционного курса общей психологии для студентов психологических факультетов и отделений: «Введение в психологию» (лекции 1 — 14), «Психология познавательных процессов» (лекции 15—42), «Психология личности» (лекции 43—52).

При подготовке лекций к публикации мы столкнулись с рядом трудностей. Одни лекции сохранились только в машинописном варианте с некоторыми пропусками, которые не всегда могли быть восполнены по контексту, другие существовали только в виде магнитофонных записей, и не всегда качество этих записей позволяло полностью идентифицировать текст. Если же текст лекций сохранился в двух вариантах — магнитофонном и машинописном — эти варианты могли настолько отличаться друг от друга, что требовалась специальная работа по согласованию обоих текстов. Мы стояли перед сложным выбором меры редактирования текстов, колеблясь между необходимостью, с одной стороны, максимально сохранить аутентичное авторское слово, и, с другой стороны, сделать текст лекций максимально четким и доступным для понимания. Учитывая, что данная книга ценна не только и не столько как исторический документ, сколько как учебное пособие для сегодняшних студентов (и не только студентов), мы прояснили содержание высказываний (там, где это содержание для нас очевидно), устранили повторы и некоторые отклонения в сторону, добавили ссылки на некоторые литературные источники. В остальном текст при публикации был подвергнут минимальной правке, и особенности устной речи А.Н.Леонтьева намеренно сохранены. Необходимые редакторские комментарии по тексту даны в угловых скобках (< >). Мы также дали краткое заглавие каждой лекции в соответствии с ее основным содержанием, чтобы облегчить читателю ориентировку в книге.

В результате нам удалось собрать практически все лекции А.Н.Леонтьева по курсу общей психологии. Они, на наш взгляд, представляют интерес для читателей потому, что дают возможность ознакомиться с деятельностной трактовкой проблем и закономерностей общей психологии, как говорится, «из первых рук». А своеобразное построение устной речи, диалоги с аудиторией и прочие «шероховатости» придают тексту особую убедительность.

Основная техническая работа по расшифровке магнитофонных записей была выполнена Д.Г.Половневым и А.И.Чекалиной, которым редакторы выражают свою благодарность. Отдельной благодарности заслуживает институт «Открытое общество», без финансовой поддержки которого подготовка издания растянулась бы на многие годы.

Д.А.Леонтьев,

Е.Е.Соколова








Дата добавления: 2015-03-20; просмотров: 570;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.009 сек.