Техніко-економічні розрахунки при проектуванні і реконструкції СЕП.

Найбільш економічним варіантом серед вихідних є той, що відповідає технічним вимогам і має найменші приведені затрати. Якщо приведені затрати відрізняються на 5-10 % (можлива точність розрахунків), то перевагу слід надавати варіанту з меншими капітальними вкладеннями чи з кращими якісними показниками.

При вводі в експлуатацію електропостачання почергово, що суттєво впливає на його технічне вирішення, приведені затрати визначаються на весь час побудови:

(6)

де – капіталовкладення в рік t, грн; – приріст кожнорічних витрат виробництва в рік t, грн; – нормативний коефіцієнт для приведення різночасових затрат, рівний 0,08; tе – рік початку експлуатації.

При реконструкції приведені затрати визначаються як при будівництві з чергами з врахуванням реалізованих сум, що вертаються і ліквідованих вкладень. При одноразових вкладеннях, приведені затрати на реконструкцію:

(7)

де – капіталовкладення в новозбудовані елементи системи електропостачання, що визначаються в дійсних цінах, грн; – капіталовкладення в елементи електропостачання , що зберігаються при реконструкції;

– вкладення, що ліквідуються, грн; – суми, що вертаються (вивільнювані капіталовкладення), , – відновлювальні вартості елементів електропостачання, що відповідно зберігаються при реконструкції і ліквідованих, що визначаються як вартість новозбудованих, грн; – вартість звільняємого обладнання, що може використовуватись в іншому місці, визначається за діючим прейскурантом, грн. – ліквідаційна вартість обладнання, не пригодного до подальшого використання, приймається рівною вартості брухту, грн.; – вартість демонтажу обладнання, визначається за вартістю монтажу з використанням відповідних коефіцієнтів, грн; – норма амортизаційних відрахувань, що йдуть на відновлення основних фондів, в долях одиниці; – час з початку експлуатації до моменту реконструкції, рік.

Кожнорічні витрати виробництва при одноразовому вводі споруди в експлуатацію і для кожного періоду t при вводі в експлуатацію за чергою визначаються за відповідними значеннями амортизаційних відрахувань , затрат на втрати електроенергії і витрат на експлуатацію :

(8)

Амортизаційні відрахування, грн; нараховуються за річними нормами амортизації від капітальних вкладень на наново збудовані і зберігаємі (при реконструкції) елементи електропостачання:

(9)

Затрати на втрати електроенергії , грн; визначаються вартістю втрат електричної енергії в електричній мережі варіанта, що розглядається.

Витрати на експлуатацію зазвичай приймаються рівними затратами на поточний ремонт, так як заробітна плата, загальноцехові і інші витрати однакові. Вони визначаються за нормативними відрахуваннями в долях одиниці від капіталовкладень:

(10)

Якісні показники характеризують технічні рішення, які безпосередньо не мають вартісного виразу. Варіант системи електропостачання має більш високі якісні показники, якщо в нього, наприклад, номінальні напруги мережі вищі, менші втрати напруги і потужності в мережі, менші коливання напруги і частоти в мережі, що викликаються роботою установок з різко змінним графіком електричного навантаження, нижчий рівень вищих гармонік струму в мережі, більш кращі умови для монтажу, що особливо важливо при реконструкції діючих підприємств, простіші умови експлуатації, можливе розширення установки без значних перебудов, що має дуже велике значення при сучасних темпах розвитку виробництва.








Дата добавления: 2015-03-19; просмотров: 889;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.