Принцип методу. Визначення заліза (II) засноване на перебігу в розчині окисно-відновної реакції:
Визначення заліза (II) засноване на перебігу в розчині окисно-відновної реакції:
Система електрохімічно зворотна. У зв'язку з цим навіть при невеликій напрузі на електродах проходять реакції окиснення Fe2+:
(електрод з більшим значенням Е1);
і відновлення Fe3+:
(електрод з меншим значенням Е2).
Електродні реакції на мікроелектродах – це мікропроцеси. Вони сприяють в амперометричному титруванні фіксації точки еквівалентності. Зміна струму в процесі титрування зворотних систем на 2-х індикаторних електродах розглянута в розділі 6. Для електрохімічних зворотних систем значення Еокисн. і Евіднов. іонів рівні. Напруга, що накладається, витрачається практично на подолання опору ланцюга.
Електрохімічна комірка має вигляд, наданий на рис. 7.27.
Рис. 7.27. Електрохімічна комірка з двома індикаторними електродами (1); корпус магнітної мішалки (2); катодно-анодні хвилі систем (3, 4); крива титрування Fe3+ – тіооксином
Індикаторні електроди – 2 Pt спіралі. Перемішування проводиться за допомогою магнітної мішалки (1). Тому що змішана окисно-відновна пара: розчинений також зворотна (рис. 7.27, кр. 4, то після точки еквівалентності сила струму зростає (рис. 7.27, кр. 5).
Як фоновий електроліт використовують 2М HCl. У кислому середовищі дисоціація сульфідної групи подавлена і реакції комплексоутворення з Fe2+ (продуктом реакції) і з багатьма іншими катіонами не проходить. Тому визначення заліза 8-меркаптохіноліном вибіркове.
Необхідні прилади, реагенти і посуд
1. Амперометрична установка з двома платиновими електродами типу БАН-УНІІЗ (рис. 7.28).
2. Мірний циліндр місткістю 50 мл.
3. Мікробюретка 2–5 мл.
4. Стаканчик для титрування місткістю 50 мл.
5. Соляна кислота, 2 М.
6. Розчин 8-меркаптохіноліну, 0,02 М.
7. Аналізований розчин FeCl3.
Дата добавления: 2015-03-19; просмотров: 591;