Оцінка стану охорони праці
Оцінка стану охорони праці на підприємстві в цілому і у його структурних підрозділах ґрунтується на вивченні даних атестації робочих місць, паспортизації санітарно-технічного стану цехів та відділів, результатах виконання комплексних планів покращення умов праці та санітарно-оздоровчих заходів, а також на динаміці показників виробничого травматизму та професійних захворювань.
Поточна оцінка стану охорони праці у виробничих цехах та дільницях може бути оцінена узагальненим коефіцієнтом
рівня охорони праці КОПЦ є середнім арифметичним суми трьох коефіцієнтів:
(2.1)
де КД = - коефіцієнт рівня дотримання правил охорони праці;
СД -кількість працюючих, що дотримуються правил охорони праці;
С -загальна кількість працюючих;
КБ = - коефіцієнт технічної безпеки обладнання
(пвб -кількість одиниць обладнання, що відповідає вимогам техніки безпеки і санітарним вимогам; n - загальна кількість обладнання);
Квпр = - коефіцієнт виконання планових робіт з охорони праці (тср - кількість фактично виконаних запланованих робіт з охорони праці; т - загальна кількість запланованих робіт за певний відрізок часу).
При підрахункахКД кількість працюючих, що дотримуються правил охорони праці, встановлюється на основі обстеження кожного робочого місця, а також аналізу записів в журналі триступеневого контролю охорони праці. Порушеннями правил вважається робота без інструктажу або якщо інструктаж прострочений; праця без засобів захисту, передбачених інструкцією з техніки безпеки; праця на обладнанні, що не пройшло технічного огляду, або якщо термін профілактичного огляду прострочений; невідповідність методів праці вимогам інструкції з техніки безпеки та ін.
В результаті підрахунків КБвстановлюється перелік основних вимог безпеки, що подані в державних та галузевих стандартах, до виробничого обладнання. Порушенням вимоги безпеки вважається відсутність або зіпсованість блокування, огородження, сигналізації, засобів електрозахисту, засобів автоматичного або ручного управління, зміни в конструкції, не передбачені технічною документацією, тощо.
Підраховуючи Квпр, кількість запланованих заходів визначають оперативним планом, в який включають поточні заходи, передбачені адміністрацією підприємства; роботи, передбачені угодою з охорони праці; приписи органів Держнаглядохоронпраці, вищих керівних органів управління і відділів охорони праці; актів розслідування нещасних випадків (форма Н-1) та смертельних випадків.
Для визначення коефіцієнтів рівня охорони праці всього підприємства Кпо.п розраховують коефіцієнт Кцо.п. Для структурних підрозділів, потім підраховують узагальнюючий коефіцієнт як середнє арифметичне значення з усіх підрахованих по структурних підрозділах, тобто:
Кпо.п = 1, (2.2)
де: - Кц1о.п , Кц2о.п , Кціо.п - узагальнені коефіцієнти рівня охорони праці
структурних підрозділів (цехів, дільниць);
іц - кількість структурних підрозділів.
Для забезпечення подальшого покращення стану охорони праці в підрозділах підприємства, при плануванні робіт в цій галузі на наступні роки, орієнтуються на базовий коефіцієнт стану охорони праці, який приймають рівним середньомісячному значенню Кцо.п,минулого року, збільшеному на 5%. Якщо не був досягнутий базовий рівень, то він зберігається на наступний рік. При перевищенні базового рівня на 5% наступного року планується зберегти його фактично досягнуте значення. При Кцо.п = 1 виробничий підрозділ преміюється за гарну роботу.
Планування та фінансування робіт
Дата добавления: 2015-01-13; просмотров: 1994;