Регулювання та пристосування ціни. Визначені ціни на товари у сучасних умовах господарювання потребують їх оперативного регулювання та постійного коригування для врахування змін у витратах
Визначені ціни на товари у сучасних умовах господарювання потребують їх оперативного регулювання та постійного коригування для врахування змін у витратах, конкуренції, попиті, умовах придбання тощо.
Зміна ціни може викликати несподівані реакції зі сторони покупців. Так, зниження ціни сприймається покупцями як несприятливий фінансовий стан товаровиробника, погіршення якості товарів, зниження сервісного обслуговування. Підвищення ціни сприймається покупцями як покращення споживчих властивостей товарів, покращення якості обслу говування, зростання іміджу фірми тощо.
Ціни можна пристосувати до сучасних умов, використовуючи поправки (знижки, надбавки), а також зарахування.
Найпоширенішими видами поправок є такі: поправки на умови платежів (отримання авансу, надання кредиту, прискорення платежів, розрахунки готівкою); знижки за кількість товару, який купують (стимул за придбання великої кількості товарів); функціональні знижки (у сфері торгівлі за організацію товарного руху і збуту товарів); бонусні знижки (знижки постійним споживачам за обумовлену кількість товару); сезонні знижки (знижки споживачам за позасезонні покупки товарів чи послуг з метою підтримки стабільного рівня виробництва і збуту впродовж року).
Крім знижок покупцям можуть пропонуватися зарахування, тобто зниження ціни нового товару за умови здачі аналогічного старого (застосовується у торгівлі товарами довготермінового використання).
Постійна адаптація цін до ринкових умов господарювання є важливим чинником комерційного успіху кожного підприємства.
Дата добавления: 2014-12-14; просмотров: 531;