Податки та збори з користувачів доріг. Для ефективного функціонування дорожнього господарства в нинішніх умовах необхідне стабільне фінансування
Для ефективного функціонування дорожнього господарства в нинішніх умовах необхідне стабільне фінансування. Відповідно до доручення Президента України у складі Державного бюджету передбачається створення Державного дорожнього фонду як фінансової основи розвитку та утримання вітчизняних доріг
Проаналізувавши досвід інших країн, варто сказати, що сьогодні у світі існує два основні механізми плати за користування дорогами. Першийіз них являє собою плату за вигоди, які влада, населення й економіка країни в цілому отримують від наявності доріг. Відповідно до цього все суспільство є користувачем доріг, тому їх утримання є суспільною справою.
Другийспосіб полягає у тому, що плата береться за безпосереднє користування дорогою і стягується з власника або експлуатанта транспортного засобу за право доступу до автодорожньої мережі та її використання, тобто фактичний пробіг. Цей механізм базується на принципі «користувач платить».
Перший механізм плати за користування дорогами може бути реалізованим у вигляді:
а) зборів та відрахувань коштів на дорожнє господарство суб’єктами господарювання;
б) спрямування на фінансування дорожнього господарства частини загальних доходів державної казни;
в) цільового спрямування на дорожні роботи податкових джерел, безпосередньо не пов’язаних із використанням доріг і автотранспорту.
У більшості країн світу принцип «користувач платить» реалізується шляхом запровадження спеціальних цільових дорожніх податків, які сплачуються користувачами автомобільних доріг. Вони поділяються на два основні типи…
Застосовуючи протягом тривалого часу (40–50 років) різні схеми збирання коштів на дорожнє господарство, у країнах із розвиненою економікою було встановлено, що єдиним діючим регулятором попиту-пропозиції на пропускну здатність дорожньої мережі в цілому є податки з її користувачів.
Дата добавления: 2014-12-14; просмотров: 735;