Попередній розрахунок заробітної плати водіїв
Складність оплати праці водіїв полягає в тому, що час їхньої роботи можна умовно розділити на два види виконуваних ними робіт:
1) час, протягом якого водій не управляє автомобілем (не перебуває в дорозі), а здійснює підготовчо-заключні роботи (огляд автомобіля (перевірка тиску у шинах, наявності і рівня гальмової, охолоджувальної та іншої технічної рідини, роботи світлових сигналів та ін.) його підготовка до виїзду (прогрів двигуна, заправка паливно-мастильними матеріалами і т.д.), проходження водієм медичного огляду, оформлення дорожніх листів і документів на вантаж, а також огляд автомобіля і здійснення необхідних робіт для його постановки на стоянку після повернення до автотранспортного підприємства й ін.1);
2) час, протягом якого водій управляє автомобілем (перебуває в дорозі), який також можна розділити на:
а) вантажно-розвантажувальні роботи;
б) час керування навантаженим автомобілем;
в) час керування ненавантаженим автомобілем.
Крім цього, при здійсненні оплати праці водіїв необхідно враховувати категорію вантажу2, що перевозиться автомобілем, керованим конкретним водієм, і якість дорожнього покриття, по якому доводиться возити вантажі, а також конструктивні особливості автомобіля3.
Оскільки трудомісткість і складність робіт водія під час керування автомобілем і в той час, коли він автомобілем не керує, значно відрізняються, то це, природно, вимагає різної тарифікації праці. Різної тарифікації вимагає і час знаходження під вантажно-розвантажувальними роботами, і час керування автомобілем, що перебуває в дорозі. У зв’язку із цим для здійснення адекватної оплати праці водіїв розробляються та затверджуються норми часу і розцінки по кожному виду робіт, які повинен виконувати водій.
Наскільки складною і детально враховуючою кожний вид робіт водія буде така система норм і розцінок (відповідні норми часу і розцінки будуть визначені (розроблені та затверджені), по кожному виду робіт або вони будуть визначені по однорідних групах робіт) визначає підприємство, виходячи з вимог законодавства, галузевих вимог відповідних міністерств і відомств, галузевих угод із профспілками та вимог облікової політики самого підприємства.
На даний момент склалася практика поділу праці водіїв на три основних види та визначення за ними норм часу і розцінок.
Перший вид робіт - це підготовчо-заключні роботи. Оскільки обсяг підготовчо-заключних робіт у певній мері залежить від конструктивних особливостей автомобіля і його призначення, то і норма часу, що приділяється таким роботам, повинна їх враховувати. Затверджуються норми часу на підготовчо-заключні роботи окремим наказом керівника (зразок дивися нижче4) і можуть коригуватися на певний період у зв’язку із кліматичними особливостями (відхиленнями від норми), техногенними катастрофами тощо.
Другий вид робіт - це вантажно-розвантажувальні роботи. Норми часу на такі роботи прямо залежать від трьох умов:
1) вид автомобіля і його призначення;
2) вид вантажу;
3) спосіб навантаження і розвантаження.
З огляду на це і визначаються норми часу і розцінки, які також мають бути затверджені наказом керівника підприємства.
№ 13 Оплата за пробіг з вантажем та без вантажу (не нашёл)
№ 14 Доплати за простої
оплата за час простою - якщо простій не з вини водія, то оплата за час простою здійснюється в розмірі 2/3 установленої тарифної ставки;
Дата добавления: 2014-12-14; просмотров: 767;