За критерієм періоду діяльності, який обслідується , ревізії поділяються на вибіркові і фронтальні.
Вибіркова(часткова) ревізія є перевіркою фінансової діяльності за якийсь певний проміжок часу. При фронтальній (повній) ревізії перевіряється вся фінансова діяльність підконтрольного об’єкта за якісно цільний період часу, наприклад за період з моменту одержання до повного використання бюджетних коштів університетом в якомусь конкретному році чи за декілька років підряд.
Повні ревізії, як правило, охоплюють всі сторони фінансово-господарської діяльності об’єкта перевірки: стан зберігання грошових коштів і матеріальних цінностей; відповідність їх наявності даним бухгалтерського обліку; відповідність фактичних витрат бухгалтерським документам; своєчасність і правильність проведення інвентаризації товарно-матеріальних цінностей, розрахунків з підприємствами, установами, орг.; правильність використання грошових коштів і матеріальних цінностей; виконання фінансових і господарських планів і т.д.
За критерієм об’єкту діяльності, що перевіряється, ревізії поділяються на комплексні, за яких перевіряється фінансова діяльність обраного об’єкта в різних сферах і, як правило , в них беруть участь ревізори декількох перевіряючих органів, а також тематичні ревізії, які зводяться до обслідування будь-якої однієї сфери фінансової діяльності ( наприклад, правильності сплати податків та ін. Обов’язкових платежів в бюджет та позабюджетні державні центр. Фонди).
Кожна ревізія повинна бути добре підготовлена. Для її здійснення призначається склад ревізійної комісії, виробляється програма проведення ревізії, вивчається необхідне законодавство та ін. Н.а., члени комісії знайомляться з висновками попередньої ревізії. Про проведення ревізії інформується керівник об’єкта перевірки. Строк ревізії, як правило неповинен перевищувати 30 днів.
Дата добавления: 2014-12-11; просмотров: 956;