Інструкції

 

 

Усі інструкції можна поділити на дві основні групи:

- такі, що регламентують порядок здійснення якогось процесу кількома виконавцями (підрозділами чи посадовими особами), наприклад:

«Інструкція про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах та організаціях», «Інструкція про роботу з документами, що мають гриф обмеження доступу», «Інструкція про роботу з листами й заявами громадян», «Інструкція про порядок добору й передавання секретних документів на архівне зберігання».

- посадові інструкції.

Готують інструкцію не менш як у двох примірниках (на другому примірнику оформляють реквізити погодження) на загальному чи спеціальному бланку або на чистих аркушах паперу (якщо інструкція не виходить за межі підприємства) формату А4.

Реквізити інструкції:

10 – назва виду документа (ІНСТРУКЦІЯ, ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ);

11 – дата (зазначають дату підписання);

12 – індекс;

14 – місце складання та видання;

17 – гриф затвердження;

19 – заголовок до тексту (має чітко визначити коло питань, об’єктів та осіб, на які поширюються вимоги інструкції, й може входити в назву документа, наприклад:

«ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ товарознавцю (код КП 3419) складу»,

«ІНСТРУКЦІЯ з діловодства»;

21 – текст;

- позначка про те, що дана інструкція є додатком до розпорядчого документа (оформляють у разі потреби);

23 – підпис (підписує керівник підрозділу-розробника);

24 – гриф погодження (оформляють у разі потреби);

25 – візи (оформляють у разі потреби);

28 – позначка про виконання (оформляють у разі потреби).

Текст інструкції викладають у логічній послідовності й групують за розділами, кожний з яких має становити завершену частину документа.

Текст має бути точним, коротким, зрозумілим (оскільки інструкція – це документ, що призначається для постійного користування), директивного характеру, тому в ньому доцільно використовувати чіткі формулювання зі словами: «повинен», «слід», «необхідно», «не допускається» тощо.

Інструкційний характер мають також рекомендації, методичні рекомендації, методичні вказівки та інші подібні документи.

У комплексі організаційних документів підприємств (організацій, установ) особливе місце належить посадовим інструкціям.

Посадова інструкція – це організаційно-правовий документ, у якому визначаються основні функції, обов’язки, права та відповідальність співробітника організації під час виконання ним діяльності на визначеній посаді. Вона складається по кожній штатній посаді організації, носить безликий характер і оголошується співробітнику під розписку під час укладання трудового контракту.

Посадову інструкцію розробляє інспектор відділу кадрів чи інший спеціаліст, який відповідає за роботу з кадрами, обов’язково погоджує з юристконсультом і подає на затвердження керівникові підприємства (організації, установи). Всі зміни до посадової інструкції вносяться з відповідного наказу (розпорядження) по підприємству (організації, установі).

У посадовій інструкції обов’язково мають бути такі розділи:

1. Загальні положення (зазначають сферу діяльності працівника, порядок його призначення на посаду та звільнення з неї, прядок заміщення працівника в разі його тимчасової відсутності, вимоги щодо кваліфікаційної підготовки, підлеглість працівника, коло посадових осіб, які підпорядковуються даному працівникові. Наводиться також перелік нормативних документів, якими працівник повинен керуватися і своїй роботі).

2. Завдання та обов’язки

3. Права

4. Відповідальність

5. Повинен знати

6. Кваліфікаційні вимоги

7. Взаємовідносини (зв’язки) за посадою

Посадові інструкції зберігаються протягом трьох років після заміни новими.








Дата добавления: 2014-11-29; просмотров: 751;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.