Компоненти локальної обчислювальної мережі

Локальна мережа є основою електронного обладнання будь-якої контори. Мережа забезпечує взаємодію електронних контор всередині організації і між ними, дозволяє організувати розподілену обробку інформації, використати обчислювальний ресурс безлічі підключених до неї мікрокомп'ютерів.

Локальна мережа є інтегратором різноманітних видів інформаційного обслуговування. Вона об'єднує всі засоби інформаційних технологій організації, значно підвищуючи їх ефективність в результаті отримання можливості спільного використання обладнання різними користувачами. На базі такої мережі функціонує електронна пошта, що дозволяє здійснювати пересилання змісту документів, отримання необхідних віз, спрямовувати документи в архів і на відправлення, виробляти операції з текстовими і графічними документами.

Локальна мережа виникла в зв'язку з необхідністю передавати дані з високою швидкістю в межах невеликої території, наприклад, одного будинку або групи будинків, при значно менших витратах замість, використання для передачі даних мереж загального користування з їх достатньо високими тарифами.

Локальні мережі дозволяють користувачам поєднувати переваги автономної обробки інформації з можливостями індивідуального доступу до загальних інформаційних ресурсів контори, а також до зовнішніх ресурсів.

До основних вимог, що подаються до мереж, відносяться: простота використання, низька вартість і дотримання таємності

При організації локальної мережі розробник звичайно зустрічається з вибором: середовища, по якому передається інформація (провідна пара, коаксіальний кабель, оптичний кабель); конфігурації мережі та протоколів, керуючих її роботою; апаратури системи передачі даних (мал. 41).

Крім того, слідує обрати засіб передачі повідомлень в мережі. Відомі та використовуються три засоби передачі.

Засіб передачі з пріоритетним доступом. З терміналу надходить запит на передачу інформації і йому надається в тимчасове користування канал. Всі інші термінали очікують закінчення сеансу передачі. Це різновид засобу розподілу каналів.

Засіб з човниковим опитуванням. В мережі циркулює інформаційний пакет з порожнім інтервалом і опитує всі термінали про необхідність передачі інформації. Якщо така потреба є, інтервал, що рухається, підхоплює можливий для передачі інформаційний пакет і переносить його адресату. Цей засіб являє собою різновид засобу розподілу повідомлень.

Засіб пакетів-маркерів. Цей засіб подібний контейнерним перевезенням, коли підготовлене до передачі повідомлення "конвертується" в пакети з адресою і чекає випадку з транспортером, яким в даному випадку є маркірований інтервал часу. Цей інтервал може використовуватися тільки одним терміналом.

Зупинимося на деяких подробицях організації локальної мережі. В апаратному відношенні локальна мережа складається з середовища, по якому передається інформація, приладів інтерфейсу апаратури контори з мережею, засобів управління передачі даних.

Як і звичайна мережа передачі даних, локальна мережа, як правило, створюється на одному з трьох типів сполучення елементів в мережу: зірка, кільце і шина. Можливі, однак, і гібридні побудови типу шина-зірка або кільце-зірка (мал. 41).








Дата добавления: 2014-12-04; просмотров: 864;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.01 сек.