Еволюція та формування міжнародних інформаційних систем

На всіх етапах розвитку суспільства інформаційні системи забезпечували інформаційний обмін між людьми, корпораціями, державами, колективами, інститутами, міжнародними організаціями, відображали відповідний рівень і можливості систем реєстрації, зберігання, обробки і передачі інформації і, по суті, були синтезом методів оперування людини з інформацією в інтересах тієї або іншої сфери його діяльності. Людина постійно користувалася інформаційними системами, проте останнім часом ступінь їх досконалості поки відстає від її потреб.

Найважливішим історичним етапом розвитку інформаційних систем стала писемність. Такий крок ознаменувався винаходом друкарства, у результаті чого різко збільшилися тиражі носіїв інформації, що створило передумови для росту продуктивних сил. Техніка оперування людини з інформацією пройшла довгий і цікавий шлях розвитку. Методи реєстрації і зберігання інформації беруть свій початок із наскельних знаків, малюнків на корі, папірусів. Сьогодні носієм інформації служить папір, фотоплівка, магнітна стрічка, магнітні диски і, нарешті, оптичні диски, де інформація записується за допомогою лазерного променя.

Потреба в передачі міжнародної інформації природна так само, як і бажання її одержувати. Необхідність у передачі інформації змусила колись людину використовувати для цієї цілі кур'єрів, пошту, семафорний телеграф і інше. Винахід електричного телеграфу і телефону принципово змінив можливості в передачі інформації, бо розроблені супутникові та кабельні лінії зв'язку, а останнім часом волоконно-оптичні лінії, дозволяють передавати великі обсяги міжнародної інформації за досить малі інтервали часу.

Особливе місце в організації нових інформаційних систем займає комп'ютер. Академік Н.Н.Мойсеєв вважає створення комп'ютеру настільки ж значною віхою в становленні людства, як і використання вогню. З появою комп'ютера з'явилися можливості автоматизації елементів розумової праці в результаті звільнення людини від рутинних операцій і замикання частини міжнародних інформаційних потоків на комп'ютер. Сучасний комп'ютер дає можливість накопичувати необхідну інформацію: записувати в пам'ять реферати книг, статті, доповіді, звіти, результати досліджень і вибирати в міру необхідності. Будь-яка людина, що вміє користуватися терміналом, який з'єднує її з комп'ютером, може одержати на екрані міжнародну інформацію, що її цікавить, якщо це, звичайно, попередньо програмно забезпечено.

Друкарство поклало початок паперової технології, поява комп'ютера відчинила еру технології безпаперової, настання якої академік В.М.Глушков передбачав ще в 60-ті роки. З'явилася можливість створювати автоматизовані системи обробки міжнародної інформації. Телефонна мережа, а потім спеціалізовані мережі передачі даних послужили гарною основою для об'єднання комп'ютерів у обчислювальні комплекси і розподілені комп'ютерні мережі. На базі методів інформатики створюються комп'ютерні мережі з базами даних, автоматизовані інформаційні системи, системи електронної пошти і телеконференцій, автоматизовані системи керування, системи комплексної автоматизації адміністративно-управлінської діяльності, що складає сутність міжнародних інформаційних технологій.

Зроблено спробу представити шляхи формування міжнародних інформаційних систем як цілеспрямовану інтеграцію технології обробки і передачі міжнародної інформації. Очевидно, що інформаційні системиє результатом поєднання засобів обчислювальної техніки, зв'язку, засобів збереження і відображення інформації(мал.6).








Дата добавления: 2014-12-04; просмотров: 1319;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.