ГЛОСАРІЙ

Система(у перекладі з грецької - ціле, зіставлене з частин) – це множина взаємозв’язаних елементів, які складають певну єдність.

Модель – наближене чи спрощене відтворення найважливіших сторін, особливостей і характеристик систем, явищ і процесів, що вивчаються.

Моделювання– процес побудови, реалізації та дослідження моделі, який здатний замінити реальну систему та дати інформацію про неї.

Математична модель– система математичних і логічних співвідношень, які описують структуру та функції реальної системи.

Економіко-математична модельвключає в себе систему рівнянь та нерівностей математичного опису економічних процесів і явищ, які складаються з набору змінних і параметрів.

Економетрична модель– різновид економіко-математичної моделі, параметри якої оцінюються за допомогою методів математичної статистики

Економіко-математичні методи– узагальнена назва комплексу економіко-математичних підходів, об'єднаних для вивчення економіки та призначених для побудови, реалізації і дослідження економічних моделей.

Функціональний зв'язок – це такий зв'язок, при якому кожному значенню незалежної перемінної (аргументу) відповідає строго визначена величина залежної перемінної (функції).

Кореляційний зв'язок – неповний статистичним зв'язком. При кореляційній взаємодії на показник-функцію впливають не тільки фактори-аргументи, відібрані в процесі дослідження, але й безліч інших ознак, що не піддаються вивченню в силу недосконалості статистичного обліку.

Значимість зв'язку(істотність, або значущість) – оцінка відхилення вибіркових змінних від своїх значень у генеральній сукупності спостережень за допомогою статистичних критеріїв (здійснюється за допомогою F–критерію Фішера).

Тіснота зв'язку(щільність) – оцінка впливу незалежної змінної (X) на залежну змінну (Y).

Ступінь вільності (ступень свободи) – число, яке показує, скільки незалежних елементів інформації із змінних Yi (і =1…n) потрібно для розрахунку розглядаємої суми квадратів.

Специфікація моделі– аналітична форма моделі, яка складається з певного виду вибраної функції чи системи функцій для змінних.

Коефіцієнт детермінації – міра, якою варіація залежної змінної (результативного показника) Y визначається варіацією незалежної змінної (вхідного показника) X.

Коефіцієнт кореляції – кількісна оцінка зв’язку між незалежною та залежною змінними.

Гомосксдастичність наявність сталої (постійної) дисперсії залишків.

Гетероскедастичність – дисперсія залишків змінюється для кожного спостереження або групи спостережень.

Мультиколінеарністьіснування тісної лінійної залежності, або сильної кореляції, між двома або більше пояснювальними змінними.

Регресор– незалежна (пояснююча) змінна (x).

Регресанд – залежна (пояснювальна) змінна (Y).

Випадкова складова – відхилення (помилки) (u).

Апроксимація – наближення.

Детерміновані зв’язки – визначаються тотожностями і не містять невідомих параметрів.

Стохастичні зв’язки – випадкові зв’язки, які описуються регресивними рівняннями.

Емпіричне рівняння регресії – фактичне рівняння регресії.

Мультиплікативна модель – нелінійна відносно параметрів.

 


 

Навчальне видання

 

 








Дата добавления: 2014-12-03; просмотров: 811;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.