Заключний етап роботи над курсовою роботою

Цей етап передбачає написання студентом вступу та висновків до курсової роботи, оформлення списку літератури та додатків, редагування тексту, його доробку з урахуванням зауважень наукового керівника, підготовка роботи до захисту. Вступдоцільно писати після того, як написана основна частина роботи, у ньому обґрунтовується актуальність теми, що вивчається, її практична значущість; визначається об’єкт, предмет, мета і завдання дослідження; розглядаються використані методи. Якщо студент вирішив не торкатися деяких аспектів теми, він повинен зазначити про це у вступі.

Обов’язковою частиною вступу є огляд літературиз теми дослідження, в який включають найбільш цінні, актуальні роботи (20-25 джерел), він має бути систематизованим аналізом теоретичної, методичної й практичної новизни, значущості, переваг та недоліків розглядуваних робіт. Закінчити огляд треба висновком про ступінь висвітленості основних аспектів теми. Логічним завершенням курсової роботи є висновки. Головна їх мета - підсумки проведеної роботи. Висновки подаються у вигляді окремих лаконічних положень, методичних рекомендацій. Дуже важливо, щоб вони відповідали поставленим завданням. У висновках необхідно зазначити не тільки те позитивне, що вдалося виявити в результаті вивчення теми, але й недоліки та проблеми, а також конкретні рекомендації щодо їх усунення. Основна вимога до заключної частини - не повторювати змісту вступу, основної частини роботи і висновків, зроблених у розділах. Список використаної літературивідображає обсяг використаних джерел та ступінь вивченості досліджуваної теми, є «візитною карткою» автора роботи, його професійним обличчям. «Список...» повинен містити бібліографічний опис джерел, використаних студентом. Кожний бібліографічний запис треба починати з нового рядка, літературу слід розташовувати в алфавітному порядку авторів та назв праць. Бібліографічні записи у «Списку...» повинні мати порядкову нумерацію. У тексті роботи слід давати посилання на номери списку, подаючи їх у дужках. Якщо необхідно вказати номер сторінки, її ставлять через кому після номера видання.

Завершуючи написання курсової роботи, необхідно систематизувати ілюстративний матеріал. Ілюстрації можна подавати у тесті або оформляти у вигляді додатків. Усі додатки повинні мати порядкову нумерацію та назви, що відповідають їх змісту. Нумерація аркушів з додатками продовжує загальну нумерацію сторінок основного тесту роботи. Обсяг курсової роботи має бути в межах 25-30 сторінок, обсяг дипломної роботи - в межах 50-60 сторінок машинопису, без урахування додатків і списку літератури.

Літературне оформлення роботи є важливим елементом її виконання і одним із чинників, на які зважає комісія. Перш за все звертається увага на змістовну сторону викладу матеріалу: логічність і послідовність, повнота і репрезентативність, тобто широта використання наукових джерел, загальна грамотність та відповідність стандартам і прийняти правилам, а також на текст роботи, список літератури і додатки, на зовнішнє оформлення титульного аркуша.

Курсову роботу рекомендується виконувати спочатку в чорновому варіанті. Перш ніж представляти чернетку керівнику, треба ще раз переглянути, чи логічно викладено матеріал, чи є зв’язок між параграфами та главами, чи увесь текст «працює» на головну ідею роботи. Схематичне зображення роботи дозволить краще побачити нелогічність і її структурі та змісті. Доцільно відкласти текст роботи й повернутися до нього через деякий час, щоб подивитись на роботу очима сторонньої особи. Весь цей час слід нічого не читати з теми роботи, але постійно думати над нею. В цей період, коли тема вивчена та викладена, з’являються власні думки, власна оцінка та розуміння проблеми - неодмінна умова поліпшення структури і змісту роботи.

Під час редагування тексту треба прочитати роботу вголос, що дозволить побачити непереконливість доказів, кострубатість фраз та уникнути цього. Не треба боятися скорочувати написане - від цього текст тільки виграє. Під час підготовки чернетки звернути увагу на обробку кожного речення, на вибір необхідних формулювань, які б просто і доступно виражали зміст викладених питань.

У курсовій роботі необхідно прагнути дотримуватись прийнятої термінології, позначень, умовних скорочень і символів, не рекомендується вживати штампи, вести виклад від першої особи: «Я спостерігав», «Я вважаю», «Мені здається», «На мою думку». Слід уникнути в тексті частих повторень, при згадуванні в тексті прізвищ їх ініціали, як правило, ставляться перед прізвищем (Ю.Столяров, а не Столяров Ю.). Студент повинен мати комп’ютерний варіант чернетки роботи, щоб викладач мав змогу вносити свої корективи. Бажано не відкладати оформлення чорнового варіанта роботи на останні дні встановленого терміну. Задача студента - якомога раніше подати чернетку керівникові. Після остаточного узгодження чернетки з керівником можна оформляти чистий варіант. Перед тим, як віддрукувати чернетку курсової роботи, її слід старанно ще раз перевірити, уточнити назви розділів (глав), підрозділів (параграфів), таблиць, послідовність розміщення матеріалу, звірити цифрові дані, обґрунтованість і чіткість формулювань, висновків та рекомендацій. До формулювань заголовків (назв), розділів (глав) і підрозділів (параграфів) курсової роботи висуваються такі основні вимоги: стислість, чіткість і синтаксична різноманітність у побудові речень, з перевагою простих, поширених, послідовне та точне відображення внутрішньої логіки змісту роботи. Розділи і підрозділи прийнято нумерувати арабськими цифрами. Параграфи (підрозділи) нумерують окремо в кожному розділі. Позначення розділів, параграфів і їх порядкові номери пишуть в одному рядку з заголовком, причому після позначення і в кінці крапка не ставиться. Наприклад:

Розділ 2. Документ як системний об’єкт

2.1. Матеріальна складова документа

2.2. Інформаційна складова документа.

Сторінки роботи повинні мати поля: ліве - 30 мм., зверху - 20мм.,праве - 10 мм., знизу - 25 мм. Таблиці, малюнки, схеми, графіки та інші ілюстративні матеріали як в тексті роботи, так і в додатках слід виконувати на стандартних аркушах. Усі сторінки роботи нумеруються від титульної до останньої без пропусків. Першою сторінкою вважається титульний аркуш, на ній цифра 1 не ставиться, другою вважається сторінка, що містить «зміст», на ній цифра 2 не ставиться, на наступній сторінці проставляється цифра 3 і так далі. Порядковий номер проставляється посередині верхнього поля сторінки. Курсова ( ) робота відкривається титульним аркушем. На ньому вказується міністерство, назва інституту, в якому виконувалась робота, назва кафедри, на якій вона виконувалась, повна назва теми роботи, прізвище та ініціали студента-дипломника, його група на факультет; прізвище, ініціали, вчене звання наукового керівника, рік і місце виконання роботи. На наступній сторінці розміщується зміст роботи із позначенням сторінок, на яких кожний з елементів плану викладений у роботі. Всі розділи і підрозділи, що є у плані, повинні бути виділені в тексті заголовками та підзаголовками.








Дата добавления: 2014-12-02; просмотров: 1060;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.008 сек.