Загальні вимоги

 

7.1.1. Дисертація на здобуття наукового ступеня є кваліфікаційною науковою працею, виконаною особисто у вигляді спеціально підготовленого рукопису. Вона містить висунуті автором для прилюдного захисту науково обґрунтовані теоретичні та експериментальні результати, наукові положення. Робота характеризується єдністю змісту і свідчить про особистий внесок здобувача в науку.

7.1.2. Дисертація, що має прикладне значення, додатково до основного тексту повинна містити відомості та документи, що підтверджують практичне використання отриманих автором результатів (впровадження у виробництво чи навчальний процес, достатню дослідно-експериментальну перевірку, отримання нових кількісних і якісних показників, суттєві переваги запропонованих технологій тощо), а дисертація, що має теоретичне значення, – рекомендації щодо використання наукових висновків.

7.1.3. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук є кваліфікаційною науковою працею обсягом основного тексту 4,5-7 авторських аркушів (для суспільних і гуманітарних наук – 6,5-9 авторських аркушів), оформлених відповідно до державного стандарту.

Примітка. Авторський аркуш – це одиниця виміру обсягу, яка дорівнює 40 000 друкованих знаків (літер, цифр, розділових знаків тощо, враховуючи також інтервали між словами), 23-24 сторінкам формату А4 машинописного тексту (розміром шрифту 14 та міжрядковим інтервалом 1,5 (30 рядків на сторінку), 700 рядкам віршованого тексту або 3000 см2 ілюстрованого чи рекламного матеріалу.

7.1.4. Кандидатська дисертація може бути подана до захисту лише за однією науковою спеціальністю.

7.1.5. Основні наукові результати дисертації відображають особистий внесок автора і обов’язково повинні бути опубліковані автором у формі наукових монографій, посібників (для дисертації з педагогічних наук) чи статей у провідних наукових фахових виданнях України або інших країн. Перелік провідних наукових фахових видань затверджує ВАК України.

До опублікованих праць, які додатково відображають наукові результати дисертації, можна віднести також дипломи на відкриття, патенти та авторські свідоцтва на винаходи, державні стандарти, промислові зразки, свідоцтва про реєстрацію авторських прав на комп’ютерні програми та інші розробки в Держдепартаменті інтелектуальної власності України, рукописи праць, депонованих в установах державної системи науково-технічної інформації та анотованих у наукових журналах, брошури, препринти, технологічні частини проектів на будівництво, розширення, реконструкцію та технічне переозброєння підприємств, інформаційні карти на нові матеріали, що внесені до державного банку даних, опубліковані праці (тези чи матеріали доповідей) наукових семінарів, конференцій, симпозіумів та конгресів тощо.

7.1.6. Повноту викладення матеріалів дисертації в опублікованих працях здобувача визначає спеціалізована вчена рада.

Мінімальну кількість та обсяг публікацій, які розкривають основний зміст дисертації, визначає ВАК України. Для аспірантів та здобувачів наукового ступеня кандидата наук рекомендується не менше 5-ти публікацій у наукових фахових виданнях, перелік яких затверджений ВАК України. Обов’язковою вимогою до наукових публікацій здобувачів є наявність в одному випуску (номері) журналу (або іншого друкованого видання) не більше однієї статті здобувача за темою дисертації).

7.1.7. Апробація матеріалів дисертації на наукових конференціях, конгресах, симпозіумах, семінарах, школах тощо є обов’язковою.

7.1.8. Якщо в дисертації використано ідеї або розробки, що належать співавторам, разом з якими були опубліковані наукові праці, здобувач повинен відзначити цей факт у дисертації та в авторефераті з обов’язковим зазначенням конкретного особистого внеску в ці праці або розробки. У разі текстових запозичень, використання ідей, наукових результатів та матеріалів інших авторів без посилання на джерело дисертація знімається з розгляду, незалежно від стадії проходження, без права її повторного захисту.

7.1.9. З метою усунення типових помилок та недоліків, які допускають здобувачі наукових ступенів під час написання, оформлення та захисту дисертації, доцільним є періодичне відвідування аспірантами засідань спеціалізованих вчених рад зі своєї та споріднених спеціальностей.








Дата добавления: 2014-12-01; просмотров: 881;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.