ПРИЙОМ ДО АСПІРАНТУРИ
2.1. Прийом до аспірантури проводиться за конкурсом щорічно у терміни, встановлені університетом:
- прийняття заяв та інших документів для участі у конкурсі розпочинається з 1 вересня по 1 жовтня;
- конкурсне зарахування – до 1 листопада.
2.2. Вступники до аспірантури подають на ім'я ректора університету такі документи:
1) заяву з письмовою згодою майбутнього наукового керівника дисертації (додаток А);
2) особовий листок з обліку кадрів з фотокарткою (2 екз.);
3) характеристику-рекомендацію;
4) копію трудової книжки;
5) автобіографію;
6) список опублікованих наукових праць і винаходів, завірений у організації, де працює вступник та копії наукових праць;
7) реферат обсягом 25-30 аркушів друкованого тексту з обраної наукової спеціальності (у випадку відсутності наукових публікацій);
8) медичну довідку про стан здоров’я за формою № 088-У;
9) засвідчену копію диплома та додатку про закінчення вищого навчального закладу із зазначенням одержаної кваліфікації;
10) рекомендацію Вченої ради вищого навчального закладу (за наявності);
11) посвідчення про складання кандидатських іспитів (за наявності);
12) ідентифікаційний код;
13) дві фотокартки розміром 4х6 см;
14) довідку про заробітну плату з місця роботи.
Паспорт та диплом про повну вищу освіту подаються вступником особисто.
2.3. Для проведення прийому до аспірантури створюється приймальна комісія під керівництвом ректора або першого проректора університету. Члени приймальної комісії призначаються ректором з числа керівників інститутів, факультетів, кафедр, а також передбачуваних наукових керівників аспірантів.
2.4. Рішення про допуск до складання вступних іспитів до аспірантури виноситься приймальною комісією за результатами співбесіди, розгляду реферату та поданих наукових праць з урахуванням письмового висновку передбачуваного наукового керівника, про що вступник до аспірантури повідомляється у тижневий термін.
Приймальна комісія може відмовити вступнику у допуску до складання вступних іспитів до аспірантури у зв'язку з неподанням у встановлений термін усіх або окремих документів, або поданням їх після закінчення встановленого терміну.
2.5. Вступники до аспірантури складають вступні іспити зі спеціальності (в обсязі навчальної програми для спеціаліста або магістра, яка відповідає обраній ними науковій спеціальності), з філософії та однієї з іноземних мов на вибір (англійської, німецької, французької) в обсязі навчальних програм для вищих навчальних закладів ІV рівня акредитації, затверджених Міносвіти і науки України.
Результати вступних іспитів до аспірантури дійсні протягом календарного року.
Вступники, які на час вступу до аспірантури склали всі або декілька кандидатських іспитів, звільняються від відповідних вступних іспитів до аспірантури і їм зараховуються оцінки кандидатських іспитів.
2.6. Прийом вступних іспитів до аспірантури проводиться предметними комісіями, як правило, у кількості 3–5 осіб, які призначаються ректором, у складі яких повинні бути доктори та кандидати наук, а у складі предметної комісії з наукової спеціальності і передбачувані наукові керівники. У складі предметної комісії з іноземної мови можуть бути також висококваліфіковані викладачі, які не мають наукового ступеня і вченого звання.
2.7. Приймальна комісія приймає рішення щодо кожного вступника до аспірантури. У разі одержання однакових оцінок перевагу при зарахуванні до аспірантури мають вступники, які склали всі або декілька кандидатських іспитів та мають наукові праці за відповідною науковою спеціальністю. Також, перевагу мають призери університетських, усеукраїнських та міжнародних виставок, конкурсів, олімпіад.
2.8. Про рішення приймальної комісії вступник повідомляється у п'ятиденний термін з дня прийняття рішення.
2.9. Аспіранти, підготовка яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України, укладають типову (додаток Б) та додаткову (додаток В) угоди з університетом. Текст додаткової угоди може змінюватись.
2.10. Аспіранти, підготовка яких здійснюється за рахунок коштів фізичних чи юридичних осіб, укладають угоду про підготовку аспіранта.
2.11. Після зарахування до аспірантури з відривом від виробництва аспірант повинен до 1 листопада звільнитись із попереднього місця роботи й прибути на навчання.
СКЛАДАННЯ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПЛАНУ РОБОТИ АСПІРАНТА
Дата добавления: 2014-12-01; просмотров: 965;