Насичення рідини повітрям (аерація).

Можливість першого методу обмежена наявністю і концентрацією твердої фазі, а також необхідністю мати визначені структурно-механічні властивості дисперсної системи. Границя зміни густини тут невелика (0,05 – 0,2 г/см3) в залежності від якості твердої фази.

Аерація дозволяє зменшити густину любого розчину в широких границях (практично до величин, близьких до густини повітря).

При цьому зростають реологічні властивості промивального агента, так як повітряні бульбашки виконують роль наповнювача – твердої фази.

В деяких умовах збільшення реологічних властивостей при наявності повітряної фази може звести ефект аерації до нуля. Для води цей зв’язок менш значимий, ніж для дисперсних систем з твердою фазою.

Конкретні геологічні умови буріння свердловини визначають величину густини аерованої рідини.

В процесі буріння до гідростатичного тиску добавляється тиск, зумовлений гідравлічними опорами при циркуляції рідини (піни). Тому її густина повинна бути меншою розрахункової.








Дата добавления: 2014-12-29; просмотров: 723;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2025 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.