Пороховий заряд

надає кулі визначену початкову швидкість. В даний час у патронах застосовуються заряди з піроксилінових порохів марок ВУФЛ, ВТ, П-45, П-125, 4/7 і 5/7.

Капсюли-запалювачіпризначаються для запалення порохового заряду. Будова капсулів запалювачів для різних калібрів патронів аналогічно. Вони відрізняються друг від друга лише розмірами і вагою.

Укупорка патронів

Патрони укупорюються в герметичні коробки, виготовлені з оцинкованого заліза і пофарбовані захисною емаллю. Дві коробки з патронами поміщають у дерев'яний ящик. На стінках ящика і кришці металевої коробки завдаються маркірування, відмітні знаки і смуги, що відповідають кольору фарбування вершин куль.

Маркірування на стінках ящика вказують:

На бічній стінці:

- кольорова смуга - відмітний знак, що позначає тип кулі.

- 12,7 Б-32 ГЛ - 12,7-мм патрони з бронебійно-запальною кулею, гільза латунна;

- А42-76-188 -(А42-номер партії,76-рік виготовлення, 188-індекс заводу-виробника);

- 4/7 40/75Т - (марка пороху, номер партії, рік і шифр заводу);

-160 шт. -кількість патронів у ящику.

На кришці ящика зазначений розряд вантажу, знак групи небезпеки (трикутник) і маса ящика з патронами.

На кришці металевої коробки завдається таке ж маркірування, але без указівки кількості патронів у коробці.

 

12,7-мм бойові патрони до НСВТ

Для стрільби з кулемета НСВТ застосовуються 12,7-мм патрони з бронебійно-запалювальною кулею Б3-32, бронебійно-запалювально-трасуючою кулею БЗТ-44 і запальною кулею миттєвої дії МДЗ.

Патрони з кулями Б-32 і БЗТ-44 застосовуються для поразки броньованих цілей (із товщиною броні до 20 мм), а також для запалювання пального, що знаходиться бронею, що пробивається, або в товстостінній тарі. Крім того, патрони з кулями БЗТ-44 можуть застосовуватися для цілевказівки і коректування вогню.

Кулі Б-32 пробивають броню товщиною 20 мм на відстанях до 350 м, а кулі БЗТ-44 - 15 мм на відстанях до 300 м. Дальність горіння трасера кулі БЗТ-44 не менше 1500 м.

Патрони з кулею МДЗ застосовуються для поразки неброньованих цілей, а також для запалювання пального, що знаходиться в тонкостінній тарі.

При стрільбі по броньованим цілям патрони з кулями Б-32 і БЗТ-44 доцільно знаряджати в стрічки в такій послідовності: три патрони з кулею Б-32, один із кулею БЗТ-44, знову три патрони з кулею Б-32 і т.д.

 

Учбове питання №2: Призначення, будова та дія ручних гранат Ф-1, РГД-5,

РКГ-3Е

Ручні осколкові гранати призначаються для поразки осколками живої сили противника в ближньому бої (при атаці, в окопах, захистках, населених пунктах, у лісі, у горах і т.п.).

На озброєнні:

1. Наступальні гранаті РГД-5; РГ-42;

2. Оборонна граната Ф-1. У залежності від дальності розльоту осколків гранати діляться на наступальні й оборонні.

Ручні осколкові гранати комплектуються модернізованим уніфікованим запалом до ручних гранатів (УЗРГМ).

Капсуль запалу запалюється в момент кидка гранати, а вибух її відбувається через 3,2-4,2 сек після кидка.

Гранати РГД-5, РГ-42 і Ф-1 безвідмовно вибухають при падінні в бруд, сніг, воду і т.п. При вибуху утвориться велика кількість осколків, що розлітаються в різні сторони. Осколки гранат РГД-5 і РГ-42 мають енергію, необхідну для поразки живої сили в радіусі до 25 м, а гранати Ф-1 - до 200м.

 

Рис.3 Будова ручної осколкової гранати РГД-5

 

1- корпус; 2 - запал; 3 - розривний заряд; 4- ковпак; 5- вкладиш ковпака; 6 - трубка для запалу; 7 - манжета; 8 - піддон; 9 - вкладиш піддона.

 

Рис. 4 Будова гранати РГ-42 Рис. 5 Будова гранати Ф-1

 

1- корпус 1- корпус
2- металічна стрічка 2- розривний заряд
3- розривний заряд 3- запал
4- запал  
5- трубка з фланцем
6- дно
7- кришка

Призначення, бойові властивості і будова ручної осколкової гранати РГД-5

Ручна осколкова граната РГД-5 граната дистанційної дії, призначена для поразки живої сили противника в настанні й в обороні. Метання гранати здійснюється з різноманітних положень при діях у пішому порядку і на бронетранспортері (автомобілі). Радіус розльоту забійних осколків гранати біля 25 м. Середня дальність кидка гранати 40-50 м.

Вага спорядженої гранати 310 р. Час горіння уповільнювача запалу 3,2- 4,2 сек.

Будова гранати

Ручна осколкова граната РГД-5 складається з корпуса з трубкою для запалу, розривного заряду і запалу.

Корпус гранати служить для розміщення розривного заряду, трубки для запалу, а також для утворення осколків при вибуху гранати. Він складається з двох частин - верхньої і нижньої. Верхня частина корпуса складається з зовнішньої оболонки, називаної ковпаком, і вкладиша ковпака. До верхньої частини за допомогою манжети приєднується трубка для запалу. Трубка служить для приєднання запалу до гранати і для герметизації розривного заряду в корпусі.

Для охорони трубки від забруднення в її вгвинчується пластмасова пробка. При підготуванні гранати до метання замість пробки в трубку вгвинчується запал.

Нижня частина корпуса складається з зовнішньої оболонки, називаної піддоном, і вкладиша піддона.

Розривної заряд заповнює корпус і служить для розірвання гранати на осколки.

Запал гранати УЗРГМ (уніфікований запал ручний гранати модернізований) призначається для вибуху розривного заряду. Він складається з ударного механізму і власне запалу.

Ударний механізм служить для запалення капсюля-запалювача запалу. Він складається з трубки ударного механізму, сполучного втулки, що спрямовує шайби, бойової пружини, ударника, шайби ударника, спускового важеля і захисної чеки з каблучкою.

Трубка ударного механізму є підставою для складання всіх частин запалу.

Сполучний втулка служить для з'єднання запалу з корпусом гранати. Вона надягнута на нижню частину трубки ударного механізму.

Направляюча шайба є упором для верхнього кінця бойової пружини і спрямовує прямування ударника. Вона закріплена у верхній частині трубки ударного механізму.

Бойова пружина служить для повідомлення ударнику енергії, необхідної для наколу капсюля-запалювача. Вона надягнута на ударник і свій верхній кінець упирається в направляючу шайбу, а нижнім - у шайбу ударника. Ударник служить для наколу і запалення капсюля-запалювача. Він поміщається усередині трубки ударного механізму.

Шайба ударника надягнута на нижній кінець ударника і є упором для нижнього кінця бойової пружини.

Спусковий важіль служить для утримання ударника у взведеном положенні (бойова пружина стиснута). На трубці ударного механізму спусковий важіль утримується захисною чекою.

Захисна чека проходить через отвори вушка спускового важеля і стінок трубки ударного механізму. Вона має кільце для її висмикування.

Власне запал служить для вибуху розривного заряду гранати. Він складається з втулки уповільнювача, капсюля-запалювача, уповільнювача і капсуля-детонатора.

Втулка уповільнювача у верхній частині має різьблення для з'єднання з трубкою ударного механізму і гніздо для капсюля-запалювача, усередині - канал, у якому поміщається уповільнювач, зовні - проточку для приєднання гільзи капсуля-детонатора.

 

Рис. 6 Запал гранати УЗРГМ

 

1. Трубка ударного механізму 7. Спусковий гачок
2. З’єднююча втулка 8. Запобіжна
3. Направляюча шайба 9. Втулка уповільнювача
4. Бойова пружина 10. Уповільнювач
5. Ударник 11. Капсюль-підпалювач
6. Шайба ударника 12. Капсюль-детонатор

 

Капсюль-запалювач призначен для запалення уповільнювача.

Уповільнювач передає промінь вогню від капсюля-запалювача до капсуля детонатора. Він складається з запресованого малогазового складу.

Капсуль-детонатор служить для вибуху розривного заряду гранати. Він приміщений у гільзі, закріпленої на нижній частині втулки уповільнювача.

Запали завжди знаходяться в бойовому положенні. Розбирати запалі і перевіряти роботу ударного механізму категорично забороняється.

Робота частин і механізмів гранати

Перед метанням гранати. Дістати гранату з торби, вигвинтити пробку з трубки, на її місце ввернути до відмови запал. Частини ударного механізму запалу знаходяться в такому положенні: ударник взведень і утримується у верхньому положенні вилкою спускового важеля, сполученого з трубкою ударного механізму захисною чекою. Кінці захисної чеки розведені і міцно утримують її в запале.

При метанні гранати. Граната для метання береться в руку так, щоб спусковий важіль пальцями був притиснутий до корпуса гранати. Не відпускаючи важеля, висмикується захисна чека і граната кидається в ціль. Після висмикування чеки положення частин запалу не змінюється, ударник у взведеном положенні утримується спусковим важелем, що звільняється від з'єднання з трубкою ударного механізму, але притискається до неї пальцями руки. У момент кидка гранати спусковий важіль відокремлюється від гранати і звільняє ударник. Ударник під дією бойової пружини завдає удару (накол) по капсюлю-запалювачу і запалює його. Промінь вогню від капсюля-запалювача запалює уповільнювач (дистанційну частину запалу) і, пройшовши його, передається капсулю-детонатору. Капсуль-детонатор вибухає і підриває розривної заряд гранати, Корпус гранати розривається, і осколки корпуса і запалу розлітаються в різні сторони.








Дата добавления: 2014-12-24; просмотров: 994;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.01 сек.