Ствольна коробка

Рис. 4 Ствольна коробка

а - у зібраному виді; б - в розібраному виді; 1- патрубок; 2 - отвори для замикача ствола; 3 - провушки для вісі приймача; 4 - клини зіймача; 5 - лоток; 6 - отвори для фіксаторів приймача; 7- кранштейн для кріплення приціла; 8 - цапфені гнізда для кріплення гранатомета на верстаті; 9 - полувісь; 10 - отвори для замикача затильника; 11 - замикач затильника; 12 - затильник; 13 - рукоятка гранатомета; 14 - тяга рукоятки; 15 - пружина рукоятки; 16 - спусковий ричаг; 17 - вісь спускового ричага; 18 - пружина спускового ричага; 19 - вхідне вікно для патронів; 20 - спускова планка; 21- направляюча затвора; 22 - копір досилача; 23- упор для фланца штоку гідрогальма; 24 - вісь приймача, лотка і зйомника.

 

У передній частині має патрубок для приєднання ствола; отвір для замикача ствола; вушка для осі приймача, що одночасно служать для кріплення приймача, лотка, з’ємника та ударно-спускового механізму; зйомник з клинами, що служить для напрямку стрічки і відділення постріла; лоток, що спрямовує прямування стрічки; отвори для фіксаторів приймача утримуючих його у відкритому положенні.

Справа – скобу з засувкою для приєднання коробки з пострілами; зліва- кронштейн з ексцентриком, ручкою і пружиною для кріплення прицілу; на бічних стінках-два вирізи для засувок приймача; два цапфенных гнізда та у задній нижній частині сережку для кріплення гранатомета на верстаті; на лівій стінці – два вирізи для виступів ударника й один виріз (задній) для переднього кінця спускової планки;

Позаду – нижні отвори для ніпіввісі і верхні для замикача, за допомогою яких затильник кріпиться до ствольної коробки; на піввісях закріплюються ручки гранатомета з тягами і пружинами, для наведення гранатомета в ціль і утримання його при пострілах; затильник, що є задньою стінкою ствольної коробки й упором поворотних пружин; на зовнішній стороні затильника віссю закріплений спусковий гачок із двома пружинами.

Всередині спереду - два упора патрубка, що обмежують рух затвора вперед; зверху - вхідне вікно для патронів; на лівій стінці – шип для кріплення спускової планки, за допомогою якої передається зусилля спускового важеля на прапорець осі шептало; копір роз’єднувача для вимикання після установки ударника на бойовий взвод; у задній частині – два упора для фланця штока гідротормоза; знизу – вихідне вікно для викидуваня гільз(патронів).

Затвор

 

 

Рис. 5 Затвор

а - у зібраному вигляді; б - у розібраному вигляді; 1- остов затвору; 2 - досилач; 3 - фіксатори досилача; 4 -пружини фіксаторів; 5 - визволювач; 6 - вісь визволювача; 7 - стакан і пружина визволювача; 8 - бойова плита; 9 - бойок;

10 - пружина бойка; 11 - ричаг бойка; 12 - вісь ричага бойка; 13 - разобщітель; 14 -криволінійний паз; 15 - гребінь;

16 - зачеп; 17 - вертикальні пази; 18 - гніздо для ричага бойка; 19 - пружина разобщітеля; 20 - шток гідрогальма;

21- фланець штока

 

Служить для досилания пострілу в патронник, запирания каналу ствола, проведення пострілу, утримання і витягнення гільзи, приведення в дію ударника, механізмів подачі стрічки і викидання гільзи.

Затвор складається з остова, досилювача з фіксаторами, визволювача, бойової плити, жала, важіля жала, роз’єднувача і гідротормоза.

Остов затвора має: на верхній площині – криволенійний паз, у який входить ролик важеля подачі; гребінь для приведення в дію механізму відбитка гільзи; зачеп для з'єднання затвора з виступом обойми механізму перезаряжания; на передньому зрізі – вертикальні пази, по яких переміщається досилювач; два гнізда для помешкання двох фіксаторів із пружинами; гніздо для приєднання бойової плити; на лівій стороні – два гнізда: переднє – для важіля жала, заднє – для роз'єднувача;всередині– три поздовжніх отвори: два нижніх –для поворотних пружин, третє є циліндром гідравлічного гальма.

Досилач служить для відділення постріла від ланки стрічки, напрямлення і досилання його в патронник. Він має виступи для взаємодії з копірами ствольної коробки і зачепи для захоплення постріла за дно гільзи.

Фіксатори з пружинами утримують досилач від випадання з затвору при відділенні затвора від ствольної коробки.

Визволювач призначений для утримання гільзи при прямуванні затвора назад і укстракції пострілу при разрядженні гранатомета. Він має отвір для стакана з пружиною, зачеп для захоплення гільзи й отвір для осі, що одночасно утримує і фіксатори.

Бойова плита має гніздо для помешкання жала і пружини жала і сухарні виступи для її приєднання до затвора.

Важиль жала служить для передачі енергії ударника бойку, який розбиває капсюль пострілу. Він має отвір для осі.

Роз’єднувач служить для взведення ударника і роз'єднання його з затвором при підході затвора в переднє положення. Він має пластинчасту пружину.

Гідрогальмо служить для поглинання надлишку енергії затвору при прямуванні назад і при переході в переднє положення. Він складається з циліндра (гільзи), штока й ущільнювача.

4. Возвратні пружини служать для повернення затвора в переднє положення, утримання його в цьому положенні і гальмування затвора при його прямуванні назад. Кожна поворотна пружина має направляючу, стрижень і замок.

5. Приймач служить для напрямку і пересування стрічки з пострілами при стрільбі і відбитку гільзи. Він складається з підстави приймача, механізму подачі стрічки з пострілами і механізму відбитка гільзи.

Підстава приймача має: у передній частині – вушко для осі приймача, фіксатори приймача для утримання його у відкритому положенні та упор, що забезпечує при закритому приймачі таку відстань між клинами з’ємника і лотком, при якому виключається можливість вилучення ланки стрічки під клинами з’ємника, в середній частині – дві засувки приймача для запирания його на ствольній коробці і щиток для напрямку стрічки, що виходить із приймача; позаду на правій стінці – отвори для виступу і засувки фіксатора важеля подачі, на внутрішній верхній стінці – два фіксуючі пальця з пружинами для утримання стрічки з пострілами в приймачі, цапфи для важіля подачі і механізму відбитка гільзи.

Механізм подачі стрічки складається з важиля подачі; подавача з віссю, пружинами і штирем; ролика і пружинного фіксатора важіля подачі, який при закритому приймачі надійно утримує ролик у криволінійному пазу, що на верхній площині затвора.

Механізм відбитка гільзи складається з корпуса, відбивача і фіксатора, який при приєднанні механізму відбитка гільзи западає в отвір на цапфі.

6. Ударно – спусковий механізм

Служить для простановки ударника на бойовий взвод, спуска його з бойового взводу, нанесення удару по важелю жала, регулювання темпу стрільби, установки гранатомета на запобіжник.

 

 

 

Рис. 6 Ударно – спусковий механізм

а - у зібраному вигляді; б - у розібраному вигляді; 1 - ударник; 2 - шток; 3 - направляюча; 4 - шептало; 5 - прапорець; 6 - запобігач; 7 - передній виступ; 8 - задній виступ; 9 - прилив; 10 - бойовий взвод; 11 - виріз для фіксатора; 12 - виріз напівкулею; 13 - виріз для виступів ударника; 14 - фіксатор штока; 15 - отвори для осі прапорця шептала; 16 - отвір для осі запобігача; 17 - пружина шептала; 18 - стакан шептала; 23 - рукоять регулятора темпа стрільби; 45 - прапорець рукояті регулятора темпа стрільби

 

Ударно-спусковий механізм складається з: ударника, штока, бойової пружини, що спрямовує, шептала, прапорця, запобіжника і гідравлічного регулятора темпу стрільби.

Ударник має: справа – два виступи: задній для постановки (у взаємодії з роз’єднувачем) ударника на бойовий взвод, передній для нанесення удару по важелю жала; прозаду – прилив для взведення ударника вручну; знизу - бойовий взвод.

Шток має виріз для фіксатора.

Бойова пружина – приводить в дію ударник.

Шептало, служить для установки ударника на бойовий взвод.

Прапорець за допомогою спускової планки сполучений із спусковим важелем і пускає в хід шептало.

Запобіжник у положенні на охорону («ПР») замикає, шептало і тим самим виключає можливість випадкового постріла. Він має вісь із вирізом і ручку.

Гідравлічний регулятор темпу стрільби складається з: циліндра (яким є корпус ударника), двох ущільнювачів, штока з ручкою регулювання темпу стрільби.

7.Кришка ствольної коробки захищає від забруднення ствльну коробку і розміщені в ній частини гранатомета, а також служить для розміщення в ній механізму перезаряжания.

Кришка ствольної коробки має: із внутрішньої сторони – направляючі та виїмку, для обійми і фіксатора обійми; попереду – два упори для кріплення її на ствільній коробці; на задній стенці – два отвори для троса; зверху – таблицу стрільби.

Механізм перезаряжання служить для відведення затвора назад вручну при заряджанні і перезаряжании гранатомета. Він складається з обійми, троса і ручки.

На обіймі є зачеп для відведення затвора назад, ролик і фіксатор для утримання обойми в передньому положенні при стрілянині.








Дата добавления: 2014-12-24; просмотров: 954;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.01 сек.