Поршневі кільця
Поршневі кільця працюють в умовах високих температур і значних змінних навантажень. В якості матеріалів для кілець зазвичай використовують сірий чи легований чавун. Для форсованих двигунів компресійні кільця виготовляють з легованих сталей.
Основними конструктивними параметрами поршневих кілець є (див. табл. 3.1): відношення діаметра циліндра до радіальної товщини кільця D/t; відношення різниці між величинами зазорів замка кільця у вільному і робочому стані до товщини кільця A0/t; висота кільця a.
Розрахунок кілець полягає:
а) у визначенні середнього тиску кільця на стінку циліндра, який повинен забезпечити достатню герметичність камери згоряння і не повинно збільшувати втрати потужності двигуна на тертя кілець до стінки циліндра;
б) у побудові епюри тиску кільця по колу;
в) у визначенні напружень згину, що виникають у перерізі, який протилежний замку, під час одягання кільця на поршень та у робочому стані;
г) у встановленні монтажних зазорів у прямому замку кільця.
Середній тиск кільця на стінку циліндра
. | (3.11) |
де Е – модуль пружності матеріалу кільця: для сірого чавуну Е = 1,0×105 МПа, для легованого чавуну Е = 1,2×105 МПа, для сталі Е = (2...2,3)×105 МПа.
Середній радіальний тиск: для компресійних кілець pсер = (0,11...0,37) МПа; для оливознімних кілець pсер = (0,2...0,4) МПа.
У разі зменшення частоти обертання колінчатого вала двигуна і збільшенні діаметра циліндра значення pсер наближається до нижньої границі.
Для забезпечення доброго припрацювання кільця і надійної щільності тиск p кільця на стінку циліндра в різних точках кола повинен змінюватися згідно епюри (рис. 3.4), що побудована за даними, які рекомендовані ДСТУ (табл. 3.2).
Таблиця 3.2
Дата добавления: 2014-12-22; просмотров: 1004;