Ізоморфізм графів. Підграф. Суграф. Частковий граф

 

Нехай і – графи і – взаємно однозначна відповідність.

Означення 2.1.5. Відображення називають ізоморфізмом графів і , якщо для довільних вершин і графа їх образи і суміжні у графі тоді і тільки тоді, коли і суміжні в .

Якщо таке відображення існує, то графи і називають ізоморфними. Відношення ізоморфізму графів є відношенням еквівалентності.

Означення 2.1.6. Підграфом G’(X’,Г’) графа G(X,Г) називають граф, у якого Х’ÌХ, Г’=ГÇ(Х´Х´N), тобто ребро (xi, xj) міститься в Г’ лише тоді, якщо xi та xj містяться в Х’, граф G називається надграфом графа G’.

Означення 2.1.7. Якщо всі вершини Х’=Х графа G присутні у підграфі G’, то G’ називають остовним підграфом G або суграфом.

Означення 2.1.8. Частковим графом G’(X’,Г’) графа G(X,Г) називають граф, у якого Х’ÌХ, Г’ÌГ.

Іншими словами, суграф отримуємо з графа видаленням деякої кількості дуг із збереженням всіх вершин, підграф – деякої кількості вершин разом з дугами цих вершин, а частковий граф – поєднання двох вищезгаданих операцій.

Наприклад:

 

 


Якщо множина вершин Х’ графа G’ є найменшою підмножиною Х, що містить всі кінцеві вершини ребер в Г’, то підграф G’ називають реберно породженим підграфом графа G і позначують .

Якщо множина ребер Г’ графа G’ є найбільшою підмножиною Г такою, що кінцеві вершини всіх його ребер належать Х’, то G’ називають вершинно породженим підграфом графа G.

Означення 2.1.9. Граф називають доповненням простого графа G=(Х,Г) якщо ребро (xi, xj) входить в Г’ лише тоді, коли воно не входить в Г.

 








Дата добавления: 2014-12-22; просмотров: 1338;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.