Виклад тексту документа

5.3.1 Повне найменування роботи на титульній сторінці в основному написі та при першій згадці у тексті документа повинно бути однаковим з найменуванням його в основному текстовому документі.

У подальшому тексті порядок слів у найменуванні повинен бути прямим, тобто на першому місці повинне бути визначення (ім'я прикметник), а потім –назва виробу (іменник); при цьому допускається вживати скорочене найменування виробу.

5.3.2 У документі повинні застосовуватися науково-технічні терміни, позначення і визначення, установлені відповідними стандартами, а за їх відсутності – загальноприйняті в науково-технічній літературі.

 

5.4 Формули і рівняння

Формули і рівняння розташовують безпосередньо після тексту, у якому вони згадуються, шрифтом Times New Roman Cyr, 12 pt, звичайний, відступ 0,5 см, вирівнювання вліво, табуляція по правому краю на 1,7 см, для редакторів формул параметри наступні: рядкові великі грецькі букви і символи – шрифт Symbol, решта Times New Roman Cyr. Розміри: звичайний 12 pt, великий індекс 8 pt, дрібний індекс 7 pt, великий символ 14 pt, дрібний – 10 pt . Вище і нижче кожної формули або рівняння повинен бути залишений один вільний рядок.

5.4.1 У формулі для роз’яснення символів слід застосовувати позначення, установлені відповідними державними стандартами. Пояснення символів і числових коефіцієнтів, що входять до формули, якщо вони не пояснені раніше, повинні бути наведені безпосередньо під формулою.

Пояснення символів слід давати з нового рядка в тій послідовності, в якій ці символи наведені у формулі. Перший рядок пояснення повинен починатися з слова «де» без двокрапки після нього і без відступу.

Приклад:

Густину кожного зразка р, кг/м3 обчислюють за формулою

, (1.1)

де m – маса зразка, кг; V – об'єм зразка, м3.

Формули, що йдуть одна за одною й не розділені текстом, відокремлюють

комою.

5.4.2 Переносити формули на наступний рядок допускається тільки на знаках виконуваних операцій, тобто знак на початку наступного рядка повторюють. При перенесенні формули на знаку множення застосовують знак «X».

5.4.3 Формули, за винятком формул, поміщених у додатку, повинні нумеруватися арабськими цифрами всередині розділу і записуються на рівні першого рядка формули справа в круглих дужках.

Посилання в тексті на порядкові номери формул дають у дужках.

Приклад: – ... у формулі (1.1).

Формули, поміщені до додатку, повинні нумеруватися окремою нумерацією арабськими цифрами в межах кожного додатка з додаванням перед кожною цифрою позначення додатка, наприклад, формула (А.1).

 

5.5 Оформлення ілюстрацій

5.5.1 Ілюстрації повинні бути виконані відповідно до вимог стандартів ЄСКД. Ілюстрації, за винятком ілюстрацій додатків, слід нумерувати арабськими цифрами всередині розділу. У цьому випадку номер ілюстрації складається з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, розділених крапкою. Наприклад, Рисунок 1.1

Ілюстрації кожного додатка позначають окремою нумерацією арабськими цифрами з додаванням перед цифрою позначення додатка.

Наприклад, Рисунок А.1

Ілюстрації, за необхідності, можуть мати найменування і пояснення (текст під рисунком). Слово «Рисунок» і найменування його розміщують безпосередньо під рисунком, наприклад Рисунок 1.1

 
 

5.5.2 Рисунок (діаграму, схему і т.д.) бажано розташовувати на одній сторінці.

5.5.3 При посиланнях на ілюстрації слід писати «відповідно до рис. 1.1».

 

5.6 Оформлення додатків

Матеріал, що доповнює текст документа, допускається уміщувати в додатках. Додатками можуть бути, наприклад, графічний матеріал, таблиці великого формату, розрахунки, описи алгоритмів і програм завдань, що розв'язуються на ПЕОМ, якщо останні не відносяться до основної частини роботи.

Додатки оформляють у кінці даного документа на останніх його сторінках або випускають у вигляді самостійного документа.

5.6.1 У тексті документа на всі додатки повинні бути посилання.

5.6.2 Кожен додаток слід починати з нової сторінки. Додаток повинен мати заголовок, надрукований угорі малими літерами з першої великої, симетрично відносно тексту сторінки. Посередині рядка малими літерами з першої

великої повинно бути надруковано слово "Додаток" і велика літера, яка позначає додаток.

5.6.3 Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Є, З, І, Ї, Й, О, Ч, Ь. Наприклад, Додаток А, Додаток Б і т.д.

Один додаток позначається як Додаток А.

5.6.4 Додатки повинні мати загальну з рештою частини документа наскрізну нумерацію сторінок.

5.6.5 Усі додатки повинні бути перераховані в змісті документа з вказівкою їх позначень і заголовків.

5.6.6 При необхідності додатки оформляються на аркушах форматом А4 без рамок.

 








Дата добавления: 2014-12-01; просмотров: 820;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.