Основні технологічні вимоги
Будь-якi будiвлi зводять у певнiй послiдовностi, яка, з одного боку, визначається неможливiстю iншого порядку ведення робiт, а з iншого — їхньою доцiльнiстю. Перщ за все потрiбно побудувати фундамент споруди і всi iншi конструкцiї її пiдземно ї частини, тобто виконати всi роботи так званого нульового циклу:
земельнi роботи, монтаж фундаментiв, стiн пiдвалу, а також його цокольної частини і перекриття. Одночасно з цим треба прокласти пiдземнi комунiкацiї (трубопроводи, телефоннi та електричнi кабелi).
Пiсля виконання нульового циклу починають зведення надземної частини будiвлi: стiн, мiжповерхових i горищних перекриттiв, сходових клiтин, перегородок, даху. При цьому спочатку виводять стiни зi сходовими клiтинами, а потiм в мiру готовностi стiн, монтують перекриття, балконнi та еркернi площадки. В будiвлях каркасної конструкцiї спочатку монтують каркас з перекриттями, а потiм стiни. На завершальному етапi зведення будiвлi виконують улаштування й даху.
Пiд час будiвництва надземної частини будiвлi виконують улаштування систем опалення, вентиляцiї, електро- та газопостачання, монтують санiтарно-технiчне обладнання, виконують роботи з телефонiзацiї примiщень, проведения телевiзiйних кабелiв, радiопроводки. В мiру готовностi вiконних та дверних прорiзiв встановлюють вiконнi йдвернi блоки. Перед встановленням приладiв опалення i вiдкритих трубопроводiв виконують необхiднi штукатурнi роботи.
Пiсля зведення так званої коробки будинку починають роботи з його опорядження. Як правило, внутрiшнi штукатурнi роботи в багатоповерхових будинках починають з оштукатурювання примiщень верхнiх поверхiв. Iнодi для прискорення робiт (у випадку виробничої доцiльностi) дозволяється виконувати опоряджувальнi роботи ще до улаштування даху. Тодi роботи ведуть з нижнiх поверхiв. У цьому випадку над примiщеннями, де виконуються опоряджувальнi роботи, повиннi бути змонтованi не менше двох перекриттiв. Тут йдеться лише про оштукатурювання примiщень звичайною штукатуркою.
Слiд пам’ятати, що опорядження примiщень можна вести пiсля повного осiдання будiвлi. Отже, якщо будинки зводились на незв’язних цiльних основах, то зазначенi роботи можна починати одразу пiсля їх зведення. Якщо природною основою будинкiв є глинистi грунти (окрiм твердої йнапiвтвердої консистенцiї), то опорядження їх слiд починати не ранiше, чим через рiк пiсля зведення.
Опорядження примiщень гiпсокартонними комплектними системами ведуть у тi самi строки, що йопорядження мокрою штукатуркою, але вологiсть повiтря у примiщеннях не повинна перевищувати 60%. Облицювання поверхонь керамiчною плиткою можна виконувати одночасно з оштукатурюванням.
Внутрiшнi опоряджувальнi роботи слiд виконувати до улаштування чистої пiдлоги, але пiсля встановлення перегородок, вбудованих меблiв і улаштування всiх комунiкацiй та iнженерних систем.
Якщо примiщення опоряджуеться гiпсокартоном, то повинні бути закiнченi роботи з улаштування основ пiд покриття пiдлог.
Пiсля закiнчення опорядження стiн і стель, просихання штукатурки улаштовують основу (стягування) пiд покриття пiдлог (чистi пiдлоги), наприклад, пiд настилання паркету або лiнолеуму. Перед цим поверхня перекриттiв має бути очищена вiд розчину, пилу, бруду. Всі дефекти на цiй поверхнi необхiдно усунути, а сама поверхня основи пiсля її укладання повинна бути належним чином прогрунтована. для полiпшення звукоiзолядiї на основу наклеюють звукоiзолядiйнi, паро- і гiдроiзолядiйнi матерiали, передбаченi проектом. Через обумовленi строки на поверхню звукоiзоляції настилають покриття пiдлоги. Пiсля настилання покриття встановлюють плiнтуси, закривають покриття пiдлоги папером, керамiном, полiетиленовою плiвкою вiд забруднення і вже пiсля цього виконують малярнi або шпалернi
роботи. Пiсля закiнчення опоряджувальних робiт захиснi матерiали видаляють і виконують завершальнi роботи на покриттях пiдлоги, наприклад, шлiфують паркет, протирають мокрою ганчiркою лiнолеум.
Дата добавления: 2014-12-20; просмотров: 1049;