Загальна характеристика космічного зв`язку.
Супутниковий радіозв'язок – це космічний радіозв'язок між наземними станціями, який здійснюється за допомогою ретрансляції радіосигналів через один або декілька супутників Землі. Супутникові засоби зв'язку в тактичній ланці можуть застосовуватись тільки для забезпечення зв'язку з'єднань з вищестоящим штабом і взаємодіючими командирами (штабами).
Супутниковий зв’язок — рід зв’язку, в якому використовується ретрансляція сигналів за допомогою апарата – ретранслятора, який розміщений на борту штучного супутника Землі.
Супутниковий зв’язок поєднує в собі ряд позитивних властивостей радіо, радіорелейного, тропосферного та проводового зв’язку, відіграє важливу роль при забезпеченні управління військами в складних умовах у всіх видах їх бойової діяльності.
Засоби супутникового зв’язку дозволяють здійснювати дуплексний багатоканальний телефонний, телеграфний, факсимільний зв’язок і передачу даних, а також передачу телевізійної та телеметричної інформації.
Супутниковий зв’язок може здійснюватись безперервно чи сеансами і має наступні особливості: можливість забезпечення зв’язку на великій відстані при охоплені значних площ території; швидке розгортання і ввід в експлуатацію ліній незалежно від їх протяжності; можливість встановлення зв’язку через територію зайняту противником, а також через важкодоступні ділянки місцевості, які неможливо подолати; забезпечення зв’язку як з нерухомими, так і з рухомими об’єктами; можливість передачі повідомлень одночасно великій кількості кореспондентів; високу маневреність каналами і напрямками зв’язку; можливість роботи станції по декільком напрямкам зв’язку одночасно; високу ступінь централізації управління зв’язком.
До основних недоліків супутникового зв’язку відносяться: наявність великих зон радіобачення, що дає можливість противнику вести перехват передач і створювати завади роботі бортових ретрансляторів штучних супутників Землі та малий діапазон роботи супутникових станцій.
Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1212;