Обгінні пункти

 

Обгінним пунктом називається роздільний пункт двоколійної лінії з колійним розвитком, призначеним для обгону більш терміновими поїздами менш термінових, переводу руху з однієї головної колії на іншу і для виконання пасажирських, а в деяких випадках і вантажних операцій.

Приймально-відправні колії для обгону одних поїздів іншими називаються обгінними коліями.

На обгінних пунктах є:колійний розвиток, диспетчерські з'їзди, пасажирська будівля і платформи, пристрої СЦБ і зв'язку й ін.

Існує чотири схеми обгінних пунктів: поперечного типу (мал. 14.3, схема I), напівпоздовжнього типу (мал. 14.3, схема II), поздовжнього типу (мал. 14.3, схема III) і з послідовним розташуванням пасажирських пристроїв і колій для вантажного руху (мал. 14.3, схема IV). Схема Iвважається основною для всіх двоколійних ділянок залізниць.

Рис. 14.3. Схеми обгінних пунктів

Її перевага - можливість розміщення обгінного пункту на короткій площадці, а недолік - незручність проходу пасажирів до поїзда на колії 4, якщо колія 3 зайнята вантажним поїздом, що обганяється.

Схему II напівпоздовжнього типу зі зміщеним розташуванням обгінних колій застосовують у тих випадках, коли треба полегшити розгін вантажних поїздів після зупинки чи розмістити вантажно-розвантажувальні площадки по обидві сторони головної колії. У цій схемі в порівнянні з іншими створюються більш зручні умови посадки і висаджування пасажирів. Схема III поздовжнього типу може застосовуватися, коли необхідно мати вантажно-розвантажувальні площадки по обидві сторони головних колій і здійснювати передачу вагонів (чи поїздів) з одного напрямку на інший. Схема IV застосовується при значних розмірах пасажирських перевезень.

Розташування у всіх схемах бічних пасажирських платформ (відсутні платформи між головними коліями) є кращим варіантом при швидкісному русі по головних коліях.

Обгінний пункт у кожному своєму кінці має по два диспетчерських з'їзди, що дають можливість переводити рух з однієї головної колії на іншу у випадку закриття руху по одній з них. Іноді на першу чергу замість чотирьох з'їздів укладають лише два, як показано суцільними лініями. Марки хрестовин стрілочних переводів диспетчерських з'їздів на обгінних пунктах повинні бути не крутіше 1/11.

На обгінних пунктах укладають одну чи дві приймально-відправні колії. На передвузлових обгінних пунктах число приймально-відправних колій може бути збільшене на одну.








Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1923;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.