Лекція № 14. Роз'їзди й обгінні пункти

Потужність верхньої будови головних і станційних колій приймається в залежності від категорії лінії. Головні колії в межах станцій, роз'їздів і обгінних пунктів, а також приймально-відправні колії, призначені для безупинного пропускання поїздів, укладають з рейок того ж типу, що і головні колії на перегонах, і при тім же числі шпал на 1 км. Приймально-відправні колії укладають з рейок на один тип нижче тих, що укладаються на головних коліях чи старопридатними рейками того ж типу.

Ширина баластової призми на прямих одноколійних ділянках головної колії на лініях I категорії зі швидкостями руху пасажирських поїздів більш 120км/год, а також на ділянках укладання безстикової колії 3,6 м, на інших лініях I категорії 3,4 м, на лініях II категорії 3,2 м, на лініях III, IV категорій 3,1 м. Крутість укосів баластової призми при усіх видах баласту повинна бути 1:1,5, для піщаної подушки - 1:2.

Поверхня баласту на станційних коліях, що мають ізольовані рейкові ланцюги, повинна бути на 3 см нижче верхньої поверхні дерев'яних шпал і в одному рівні з верхом середньої частини залізобетонних шпал. В інших випадках баластова призма проектується в одному рівні з верхньою поверхнею шпал.

Міжколії станційних колій, розташованих на загальному полотні, шириною до 6,5 м заповнюють баластом. Якщо ширина міжколії більше 6,5 м, баластовий шар суміжних колій може проектуватися роздільним. При постановці головних колій на щебінь (мал. 13.4) їх проектують вище станційних на різницю висот баластового шару, але не більш 15 см.

Рис. 13.4.

Стрілочні переводи на головних і приймально-відправних коліях укладають рейками того ж типу, що і рейки, покладені в колію.

Колійні упори влаштовують з дерев'яних брусів чи рейок. Для збільшення опору руху перед упором протягом 12 м насипають гальку чи гравій.

На станціях переїзди можна розташовувати між вхідним сигналом і вхідною горловиною станції. В усіх випадках переїзди не повинні перетинати станційні колії в межах їхньої корисної довжини, а також діяльні витяжні колії. Переїзд розміщають, як правило, у тім місці, де залізнична колія проходить на невисокому насипі чи на нульових позначках.

Переїзди влаштовуються на прямих ділянках колії і під прямим кутом, щоб забезпечувалася гарна видимість. В обґрунтованих випадках допускається зменшення кута до 60°. Ширина переїзду приймається рівною ширині проїзної частини автодороги, але не менш 6 м.

На електрифікованих лініях по обидва боки переїзду встановлюють габаритні ворота висотою проїзду не більш 4,5 м. Переїзди обладнуються освітленням, телефонним зв'язком чи радіозв'язком, автоматичними і механізованими шлагбаумами, автоматичною (світлофорною чи сповіщальною) сигналізацією. При капітальному ремонті колії і будівництві других колій, нових ліній на переїздах повинні укладатися залізобетонні настили.

Лекція № 14. Роз'їзди й обгінні пункти

 








Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 1002;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.