Роз'їзди

Роз'їзди влаштовуються на одноколійних лініях для схрещення й обгону поїздів. Крім цього, на них виконується посадка і висаджування пасажирів, а в деяких випадках – навантаження-вивантаження навалочних вантажів у невеликому обсязі.

Для виконання цих операцій на роз'їздах є: колійний розвиток; пасажирська будівля і платформи; засоби СЦБ і зв'язку; пристрої освітлення, енергопостачання й ін.

По характеру роботи розрізняють роз'їзди для схрещення зустрічних одиночних і з'єднаних поїздів із зупинкою (одного з них чи обох) і роз'їзди для безупинного схрещення поїздів. Роз'їзди можуть бути з однобічним і двостороннім розташуванням приймально-відправних колій щодо головної колії.

При розмірах пропускної здатності до 12 пар укладають 1 приймально-відправну колію, при 13-24 парах – 1 чи 2 колії і більш 24 пар – 2 приймально-відправні колії. На передвузлових роз'їздах число приймально-відправних колій може бути збільшене на одну колію.

Роз'їзди (мал. 14.1) за схемою розташування приймально-відправних колій бувають трьох типів: з поздовжнім (схеми Ia,Iб), напівпоздовжнім (схема II) і з поперечним (схема III) розташуванням приймально-відправних колій 2 і 3. У схемі Ia подовжнього типу приймально-відправні колії 2 і 3 розташовуються по одну сторону від головної.

Рис. 14.1. Схеми роз'їздів.

На роз'їздах, крім приймально-відправних колій, може бути покладена додаткова тупикова колія 4, яка використовується для різних потреб (стоянки службових вагонів, вагонів-клубів, навантаження навалочних вантажів і ін.).

Колії I, 2, 3 використовуються для прийому поїздів обох (непарного і парного) напрямків. Однобічна їхня спеціалізація допускається, якщо одна половина роз'їзду розташована на ухилі (колія 3 у схемах Iа, I6, II).

Для схрещення поїзд, що зупиняється, приймають на бічну приймально-відправну колію і встановлюють у межах цієї колії. Другий поїзд пропускають по головній колії без зупинки. Для обгону поїзда більш швидким, перший аналогічно приймають на бічну приймально-відправну колію із зупинкою, а другий пропускають по головній колії без зупинки.

Пасажирські поїзди, що прямують із зупинкою на роз'їзді, приймаються на колію (колія 3 у схемі III, головна колія в інших схемах) біля основної пасажирської платформи. Показана пунктиром пасажирська платформа необхідна на роз'їздах поперечного типу, якщо передбачається схрещення двох пасажирських поїздів, що мають зупинку, і на роз'їздах інших типів, якщо при схрещенні двох пасажирських поїздів за графіком хоча б один поїзд має зупинку. Усі пасажирські і вантажні поїзди, що прямують через роз'їзд неспинно, пропускаються, як правило, по головній колії.

Наявність двох приймально-відправних колій дозволяє прийняти на роз'їзд два зустрічних вантажних поїзди і потім пропустити через роз'їзд пасажирський поїзд, тобто сполучити схрещення й обгін, а також забезпечує можливість схрещення поїздів при пакетному графіку. Пакет із двох поїздів приймається на приймально-відправні колії 2, 3, а поїзда зустрічного пакета пропускаються по головній колії.

Корисна довжина приймально-відправних колій приймається у відповідності зі стандартною корисною довжиною, встановленою для даної лінії, причому в схемі поперечного типу цю довжину повинна мати колія I, а приймально-відправні колії 2 і 3 будуть конструктивно довші.

Схеми роз'їздів різних типів (див. мал. 14.1) мають деякі конструктивні особливості.

Схема Іa з подовжнім розташуванням приймально-відправних колій 2 і 3 (по одну сторону від головної колії) є основною для застосування на лініях I і II категорій, де найближчим часом передбачається спорудження двоколійних вставок і другої головної колії чи повинен бути організований пропуск з'єднаних поїздів. При цьому забезпечується доцільна етапність розвитку і підвищення пропускної здатності лінії.

У схемі Iа забезпечуються найбільш зручні умови схрещення вантажних поїздів. Один з них пропускається по головній колії без відхилень на стрілках, а інший, прийнятий на приймально-відправну колію, може продовжувати рух до вихідного сигналу на перегін в іншому кінці роз'їзду (якщо сприятливий подовжній профіль цієї колії). При такім схрещенні поїздів стоянка їх і час заняття перед лежачого перегону будуть найменшими.

Робота роз'їзду за схемою Iа при збігу схрещення двох вантажних поїздів з обгоном одного з них пасажирським буде трохи складніше, ніж у схемі Iб. Якщо пасажирський поїзд пропускається тільки по головній колії, то вантажні поїзди приймаються неодночасно на колії 2 і 3 і встановлюються або головами, або хвостами друг до друга (у залежності від профільних умов).

У схемі I6 поздовжнього типу приймально-відправні колії 2 і 3 розміщені по різні сторони головної колії, причому колія 3 зміщена проти напрямку руху. При цьому забезпечується одночасний прийом двох вантажних поїздів на колії 2 і 3 із зупинкою цих поїздів перед центральною горловиною. При неодночасному прийомі другий вантажний поїзд пропускається по головній колії без зупинки. Пасажирські поїзди при схрещенні з вантажними й обгонах пропускаються по головній колії.

Схема Iб застосовується при великому числі пасажирських і інших поїздів, що пропускаються через роз'їзд з обгоном вантажних, а також при розташуванні вантажно-розвантажувальних площадок по обидві сторони від головної колії. З'їзд 7-9, показаний пунктиром, необхідний у рідких випадках, коли з зовнішньої сторони колії 3 розташована вантажно-розвантажувальна площадка, на яку можуть надходити поїзди з колії 2.

Для роз'їзду поздовжнього типу необхідна станційна площадка значноїдовжини.

Однак у важких умовах проектування подовжнього профілю головної колії дозволяється влаштовувати площадку меншої довжини (як для поперечного типу), розташовуючи на ній пасажирські пристрої й оду роз'їзну колію з обома горловинами. При цьому іншу частину роз'їзду, де не передбачаються виконання маневрів і відчеплення локомотива від поїзда, допускається проектувати на ухилі не перевищуючому 12 ‰.

Схема II напівпоздовжнього типу (див. мал. 4.1) відрізняється від схеми Iб поздовжнього типу неповним зсувом колій з метою розміщення на більш короткій площадці.

Зсув колії повинен бути не менш 500-550 м, щоб на колії I біля пасажирської будівлі міг розміститися пасажирський поїзд.

У поперечній схемі III (див. мал. 4.1) приймально-відправні колії 2 і 3 розташовані по обидві сторони від головної. Вхідні стрілочні переводи покладені за принципом правопутності (перша вхідна стрілка дає відхилення вправо). Вантажні поїзди, прийняті з Б на колію 3, а з А на колію 2, проходять тільки по одному протишерстному стрілочному переводу.

Схеми поздовжнього типу мають переваги перед схемою поперечного: забезпечуються кращі умови і більш високий ступінь безпеки при одночасному прийомі зустрічних поїздів; підвищується пропускна здатність прилягаючих перегонів; є можливість схрещення довгосоставних (з'єднаних) поїздів; створюються кращі умови для розгону поїздів після зупинки.

З двох схем подовжнього типу схема Iа забезпечує більш зручні умови схрещення двох вантажних поїздів (при відсутності обгону), а також найкращі умови для схрещення з'єднаних поїздів. Однак для випадків збігу схрещення вантажних поїздів з обгоном одного з них пасажирським поїздом більш зручна схема I6. Схема II напівпоздовжнього типу близька за умовами експлуатаційної роботи до схеми Iб і може заміняти її, якщо за умовами профілю чи через штучні споруди застосування поздовжніх схем важко.

Роз'їзди на лініях I і II категорій проектуються поздовжнього типу з урахуванням можливості перетворення в наступному приймально-відправної колії в двоколійну вставку; у важких умовах, а також на лініях III і IV категорій допускається проектувати роз'їзди поперечного типу.

 








Дата добавления: 2014-12-18; просмотров: 2477;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.