Комбінована, що складається з адвалорної та специфічної ставок мита.
Стосовно товарів, що переміщуються через митний кордон України,
застосовуютьтри види ставок мита:
- преференційні;
- пільгові;
Повні.
Допускається встановлення преференцій щодо ставок Єдиного митного тарифу України у вигляді звільнення від обкладення митом, зниження ставок мита або встановлення квот на преференційне ввезення щодо товарів та інших предметів, які: походять з держав, що утворюють разом з Україною митний союз або зону вільної торгівлі; обертаються в прикордонній торгівлі.
Допускається безмитне ввезення та вивезення або пільгове обкладення митом товарів, які:
- ввозяться у спеціальні митні зони на території України для кінцевого споживання в цих зонах;
- вивозяться із спеціальних митних зон для споживання за межами митної території України та походять з цих зон.
Розмір пільг і порядок їх надання встановлюються Верховною Радою України згідно з законами України про спеціальні митні зони шляхом прийняття окремого закону для кожної з таких зон.
Повні ставки - по всіх інших товарах.
Отже, використовуючи запропоновану класифікацію, митний тариф, який застосовується на практиці, можна систематизувати за різними критеріями.
Процес застосування митного тарифу потребує використання таких необхідних компонентів :
- товарної класифікації товарів та предметів;
- методів оцінки вартості товарів та предметів;
- визначення країни походження товарів;
- процедур застосування митних ставок.
В попередніх параграфах ми розглянули УКТЗЕД, методи оцінки вартості товарів та процедури застосування митних ставок.
Країною походження товару вважається країна, в якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці відповідно до критеріїв, встановлених Митним Кодексом (ст..3б). При цьому під країною походження товару можуть мати на увазі групу країн, митні союзи країн, регіон чи частину країни, якщо є необхідність їх виділення з метою визначення походження товару.
Відомості про країну походження товару, що переміщується через митний кордон України, зазначаються в митній декларації, яка подається митному органу під час здійснення митного оформлення у визначеному законодавством порядку та випадках.
Декларант визначає країну походження товару, що переміщується через митний кордон України, на підставі сертифіката про походження товару, засвідченої декларації про походження товару, декларації про походження товару, сертифіката про регіональне найменування товару,що подається митному органу для підтвердження цих відомостей. Подання сертифіката є обов'язковим у випадках, передбачених Митним Кодексом України.
Сертифікат походження товару видається Торгово-промисловою палатою України.
До товарів, походження яких достовірно не встановлене, може бути застосовано (поновлено) режим найбільшого сприяння чи преференційний режим за умови отримання належного підтвердження їх походження не пізніше, ніж через рік після поставки товару.
Дата добавления: 2017-02-20; просмотров: 380;