Принцип дії поворотно лопаткового насоса.
На рис. 1.16 показаний насос типу ОП в основному виконанні. Робоче колесо його 1, розташоване в сферичноїкамері 2 і закріплене на валу 6, складається з втулки обтічноїформи, на якійзакріпленілопаті. Йоговиготовляютьізсталіабочавуну, а для перекачуванняморської води відливають з бронзи.
Рідинанадходить у насос знизу через вхідний патрубок. (У вхідних патрубках насосів деяких типів є направляючі апарати у вигляді нерухомих лопастей обтічної форми.)При обертанні колеса вона переміщується в корпусі в осьовомунапрямку за рахунок кута між кожною лопаткою і площиноюїїобертання. Захоплюючирідину, робоче колесо повідомляєїйтакожобертальнийрух. Для використанняенергії, витраченої на обертаннярідини, в корпусіосьовоїмашинивстановлюютьспрямляючий апарат, завдякиякомупідвищуєтьсяк.к.д. насоса і знижуютьсявтрати напору на тертярідини об стінки трубопроводу.
1 -робоче колесо; 2 - сферична камера; 3 - спрямляючий апарат;4 - нижнійпідшипник; 5 - корпус; 6 - вал;7 - шток приводу механізмулопатей; 8- верхнійпідшипник.
Рисунок 1.16 - Осьовий насос
Для зміниподачі і напору насоса типу ОП змінюють кут установки лопатей, за допомогоюштока приводу механізмуякийрозташованийвсерединіпорожнього вала. Механізмрозворотуможематиручний, електричнийабогідравлічнийпривід. Кут установки лопатей при ручномуприводізмінюютьтільки на непрацюючомунасосі.
Корпус насоса маєвідведенняпід кутом 60 °, а насоси малоїпотужностівипускаються з відведеннямпід кутом 90 °.
Питання:
1. Які насоси називають осьовими? У чому різниця між осьовими та відцентровими насосами? Чим схожі ці насоси?
2. Де використовуються осьові насоси?
Розкажіть принцип дії поворотно лопаткового насоса.
Рисунок 1.13 - Гвинт корабля |
Рисунок 1.14 - Пропелер літака | Рисунок 1.15 – Робоче колесо осьового насоса |
Дата добавления: 2017-04-20; просмотров: 597;